Translations

Autotranslations

 Share this!
   
   
Tournament name:

Pr°ve-NM i Hurtigsjakk for Ungdom 2020 online


Updated
des 06 20
@ 13:57

Views:1

Site powered by:

TournamentService

Site:

Lichess

Play date:

05. - 06. des 20

 Welcome   Signup   Participants   Games   Standings  Other tournaments

Velkommen!

Ungdommens Sjakkforbund ønsker alle hjertelig velkommen til Prøve-NM i Hurtigsjakk for Ungdom 2020 online. Turneringen spilles på Lichess 05. - 06. des 20

 

Resultater etter runde 7 
U18 U16 U14 U12 U10
1. Elias Hestvik - Bærum SU 4.5 1. Mathias Unneland - Aalesund SLU 7 1. Sergey Eliseev - Smeaheia SS 6 1. William A Olsen - Bærum SU 6.5  1. Jiahao Eric Ji - Hell SKU 6.5 
2. Leander Eriksen - Greveløkka BSK 4 2. Alexander Ø Strømberg - Hell SKU 5 2. Shazil Shehzad - Smeaheia SS 5.5  2. Nicolai M Østensen - Grenland USK 5.5 2. Evsuld Myagmarsuren - Tromsø SKU 6
3. Atle Magnussen - Sjakkorkene 4 3. Nicolai O Wernberg - Tromsø SKU 5 3. Heine N Johannessen - Haukås SSL 5.5 3. Martin Øksendal - Hell SKU  5.5 3. Håvard Haug - OSSU 6 
    4. Shadi Sian - Hell SKU 5 4. Thomas H Juvik -  Stavanger SKU 5.5 4. Victor Lilliehöök - Dragulf AUSK 6
    5. Aksel Bu Kvaløy - Stavanger SKU 5 5. Isak V Brattgjerd - OSSU 5 5. Nicolai J D Roover - Bærum SU 5.5

 
Sortering under 9 år
U9
 1. Victor Lilliehöök - Dragulf AUSK 6 poeng
 2. Jiabao Eivind Ji - Hell SKU 5 poeng
 3. Sigurd H. Myny - Søråshøgda SSL 5 poeng
 4. Nicholas Kalombola Trinborg - Dragulf AUSK 5 poeng
 5. Alina Shehzad - Smeaheia SS 5 poeng

 

Påmeldingsfrist

Registrering i turneringsservice og betaling senest torsdag 3. desember

1. Betaling - oppgi fullt navn, klubb og brukernavn

2. Meld deg inn i riktig klasse (klan) på Lichess

3. Når betaling er registrert blir du godkjent i klanen

4. Lenke til selve turneringen blir synlig i klanen fredag, hvor spillerne må melde seg på

Ved samlet påmelding (klubb) send lister til harald@sjakk.no (Harald Christian Sagevik)

Startavgift

150 kroner betales til USF sitt VIPPS-nr: 563090 Kontonummer for er: 1503.18.73417

Husk å oppgi fullt navn, klubb og brukernavn på Lichess ved betaling! 

Lenke til turneringen på Lichess Lenke til turneringen i Lichess kommer etter at Lyntesten som starter fredag klokka 18.00 er ferdigspilt. 
Gruppeinndeling

Gruppe U20: født i 2000 - 2001 Spiller sammen med U16

Gruppe U18: født i 2002 - 2003 Spiller sammen med U16

Gruppe U16 - U20: født i 2000 - 2005 Til turneringen

Gruppe U14: født i 2006 - 2007 Til turneringen

Gruppe U12: født i 2008 - 2009 Til turnerignen

Gruppe U10: født i 2010 og senere Til turneringen

   

Alle klasser

Spillesystem 7 runder Swiss
Spilleprogram

 

  • Testturnering med kortere betenkningstid fredag fra klokka 18.00 klassevis - lenke blir synlig i laget

 

Runde Tidspunkt Betenkningstid
  Lørdag  
1
10:30 25 min + 5 sek
2
 12:00 25 min + 5 sek
3
 13:30 25 min + 5 sek
4
 15:00 25 min + 5 sek
  Søndag  
5
10:30 25 min + 5 sek
6
 12:00 25 min + 5 sek
7
 13:30 25 min + 5 sek

Betenkningstid 25 min + 5 sek
Premiering Spillerne rangeres etter:
  • Poengsum (=Lagpoeng i lagturneringer)
  • FIDE Median Buchholz, dårligste OG beste strøket
  • FIDE Buchholz, dårligste strøket
  • FIDE Buchholz, ingen strykninger (=LP Buchholz i lagturneringer)
  • Gjennomsnittlig FIDE ratingmotstand