Translations

Autotranslations

 Share this!
   
   
Tournament name:

Trondheim Klubbmesterskap 2021


Updated
jan 16 21
@ 01:37

Views:1

Site powered by:

TournamentService

Site:

Sjakkbrygga, Kj°pmannsgata 5, Trondheim

Play date:

25. jan - 15. apr 21

 Welcome   Signup   Participants   Games   Standings  Other tournaments

Velkommen!

Trondheim Sjakkforening ønsker alle hjertelig velkommen til Trondheim Klubbmsterskap 2021. Turneringen spilles i Sjakkbrygga, Kjøpmannsgata 5, Trondheim fra 18. januar til 15. april 2021

Påmeldingsfrist

Torsdag 21. januar 2021.

Etter denne datoen tar vi bare imot påmeldinger til de gruppene der det fortsatt er ledig plass. 

Vi planlegger å gjennomføre denne turneringen med 4 grupper a 8 spillere per gruppe, men vurderer en utvidelse til maks 10 spillere per gruppe dersom det er mange som melder seg på innen fristen.

NB! Alle deltakerne må være medlem av Norges Sjakkforbund og av Trondheim Sjakkforening (medlemmer av andre sjakklubber kan også delta dersom de betaler for bimedlemskap i Trondheim Sjakkforening). Det er selvsagt mulig å melde seg inn dersom du ikke allerede er medlem.    

NB! Dersom det er ukedager som fungerer veldig dårlig for din del, bør du skrive inn dette som en merknad i påmeldingen. Dette fordi vi ikke kan garantere at alle får plass i den gruppen de melder seg på. 

 

Startavgift Satt til kr 200,- for voksne og kr 100,- for juniorer (spillere født etter 1. januar 2001)
Smittevernregler

Vi håper smittefaren reduseres i løpet av våren, men setter likevel av en ukedag til hver gruppe for å begrense antallet spillere i lokalet. Lokalene vil heller ikke være åpne for publikum under denne turneringen. Vi oppfordrer spillerne om å bruke munnbind (vi har munnbind tilgjengelig i lokalet). 

 

Gruppeinndeling

Gruppe A (mandager), Gruppe B (tirsdager), Gruppe C (onsdager), Gruppe Mester (torsdager)

Kvalifisert for Mestergruppa er de tre beste fra i fjor (Kolås, Laverton og Berg-Jensen), Vinneren av pokalturneringen (Laverton) og de to beste fra klasse A i fjor (Brekke og Faber). Gruppen fylles opp ut fra rating.

Kvalifisert for gruppe A er de to beste fra klasse B i fjor (Øverås og Haugvik). Gruppen fylles opp ut fra rating.

Kvalifisert for gruppe B er de to beste fra klasse C i fjor (Romundstad og Rolfsen). Gruppen fylles opp ut fra rating.

 

Turneringsform Individuell turnering. Bergergrupper med inntil 8 (10) spillere i hver gruppe
Spillesystem Berger
Spilleprogram
Runde Dato
1
Mandag 25. januar: Gruppe A
Tirsdag 26. januar: Gruppe B
Onsdag 27. januar: Gruppe C
Torsdag 28. januar: Gruppe Mester
2
Mandag 1. februar: Gruppe A
Tirsdag 2. februar: Gruppe B
Onsdag 3. februar: Gruppe C
Torsdag 4. februar: Gruppe Mester
3
Mandag 8. februar: Gruppe A 
Tirsdag 9. februar: Gruppe B
Onsdag 10. februar: Gruppe C
Torsdag 11. februar: Gruppe Mester 
4
Mandag 15. februar: Gruppe A
Tirsdag 16. februar: Gruppe B
Onsdag 17. februar: Gruppe C
Torsdag 18. februar: Gruppe Mester 
5
Mandag 22. februar: Gruppe A
Tirsdag 23. februar: Gruppe B
Onsdag 24. februar: Gruppe C
Torsdag 25. februar: Gruppe Mester 
6 Mandag 1. mars: Gruppe A
Tirsdag 2. mars: Gruppe B
Onsdag 3. mars: Gruppe C
Torsdag 4. mars: Gruppe Mester 
7 Mandag 15. mars: Gruppe A
Tirsdag 16. mars: Gruppe B
Onsdag 17. mars: Gruppe C
Torsdag 18. mars: Gruppe Mester 
8 Mandag 22. mars: Gruppe A
Tirsdag 23. mars: Gruppe B
Onsdag 24. mars: Gruppe C
Torsdag 25. mars: Gruppe Mester 
9 Mandag 12. april: Gruppe A
Tirsdag 13. april: Gruppe B
Onsdag 14. april: Gruppe C
Torsdag 15. april: Gruppe Mester 
Betenkningstid 90 minutter + 30 sekunder inkrement fra første trekk
Premiering Spillerne rangeres etter:
  • Poengsum (=Lagpoeng i lagturneringer)
  • Sonnenborn-Berger kvalitet (=LP berger i lagturneringer)

  • 1. premie ...
  • 2. premie ...
  • 3. premie ...
Utsatte partier


Mandag 8. til torsdag 11. mars

Mandag 5. til torsdag 9. april

Mandag 19. april (partier spilt 19. april eller senere rates ikke)