Translations

Autotranslations

 Share this!
   
   
Tournament name:

Lynsjakk med tidshandikap (fire kvelder)


Updated
jan 28 19
@ 18:19

Views:322

Site powered by:

TournamentService
Locations of visitors to this page

Site:

Søråshøgda

Play date:

08. jan 19

 Welcome   Signup   Participants   Games   Standings  Other tournaments

Søråshøgda lynsjakk med tidshandikap 
Dette er en sammenlagtserie som kjøres på fire tirsdager i januar. Premie til gruppevinnerne. Turneringsstart: Cirka kl 18.
 

Gruppe A
Søråshøgda barneskole, 08.01 - 2019.01.08

Endelig resultatliste

Pl Navn Kl n-Rtg i-Rtg Klubb 1 2 3 4 5 6 7 Poeng Monrad-2 Monrad-1 Monrad Berger i-Prestasjon
Kristoffer Solheim B
 
   -4  +3  +6  =2  +7  +5  =8
5,0
19,0
21,5
23,0
16,25
 0956 (-6,20)
Halvor Olsen B
 
   +8  +6  +7  =1  =5  -3  +4
5,0
19,0
21,5
23,0
14,50
 1283 (+4,20)
Dinis Alfonso Andrade C
 
 
Søråshøgda SK  -7  -1  +8  +6  =4  +2  +5
4,5
19,5
22,0
23,5
14,25
 1125 (-4,40)
Markus Westvik B
 
   +1  -7  -5  +8  =3  +6  -2
3,5
20,5
23,0
24,5
11,75
 1137 (+2,00)
Bastian Tenfjord Engelsen B
 
 
Søråshøgda SSL  -6  +8  +4  =7  =2  -1  -3
3,0
21,0
23,5
25,0
8,75
 1125 (+0,00)
Ola Olsen B
 
 
Søråshøgda SSL  +5  -2  -1  -3  +8  -4  +7
3,0
21,0
23,5
25,0
7,00
 0000 (+0,00)
Victor Leander Fauske C
 
 
Søråshøgda SSL  +3  +4  -2  =5  -1  -8  -6
2,5
21,0
24,0
25,5
9,50
 1000 (+0,00)
Teodor Tenfjord Engelsen B
 
 
   -2  -5  -3  -4  -6  +7  =1
1,5
21,0
24,0
26,5
5,00
 0000 (+20,00)


Resultater tirsdag gruppe B (gr A kommer):

Foreløpig resultatliste etter Runde 4:

Pl Navn Kl n-Elo i-Elo Klubb 1 2 3 4 Poeng Buchholz-1 Buchholz i-Snittm i-Ratingprest
Springer Thor Westgaard Spr
 
 
    10   03   05   04
12.0
30.0
38.0
 
 0000 (+0.00)
Springer Felix Fossheim Spr
 
 
    15   19   08   09
12.0
24.0
30.0
 
 0000 (+0.00)
Konge Thorbjørn Strømmen Kon
 
 
Søråshøgda SSL   06   01   17   14
10.0
30.0
36.0
 
 0000 (+0.00)
Tårn Oskar Thue Tår
 
 
Søråshøgda SSL   18   07   11   01
10.0
30.0
36.0
 
 0000 (+0.00)
Springer Theodor Lundekvam Spr
 
 
Søråshøgda SSL   09   17   01   13
10.0
28.0
34.0
 
 0000 (+0.00)
Tårn Thomas Westvik Tår
 
 
    03   10   20   08
10.0
26.0
32.0
 
 0000 (+0.00)
Bon Hans Kristian Bon
 
 
    22   04   18   11
10.0
24.0
30.0
 
 0000 (+0.00)
Konge Noel Palmesen Kon
 
 
Søråshøgda SSL   13   14   02   06
8.0
30.0
38.0
 
 0000 (+0.00)
Tårn André Solheim Strømmen Tår
 
 
Søråshøgda SSL   05   23   12   02
8.0
30.0
36.0
 
 0000 (+0.00)
10 
Tårn Sverre Rommetveit Tår
 
 
Søråshøgda SSL   01   06   22   17
8.0
28.0
34.0
 
 0000 (+0.00)
11 
Springer Mari Mildestveit Spr
 
 
Søråshøgda SSL   21   12   04   07
8.0
28.0
34.0
 
 0000 (+0.00)
12 
Konge Alfred Bøe Kon
 
 
Søråshøgda SSL   16   11   09   20
8.0
24.0
30.0
 
 0000 (+0.00)
13 
Springer Daniel Shahid Salles Spr
 
 
Søråshøgda SSL   08   24   19   05
8.0
24.0
28.0
 
 0000 (+0.00)
14 
Fri Viljar Tønder Antun Fri
 
 
Søråshøgda SSL   24   08   21   03
8.0
24.0
28.0
 
 0000 (+0.00)
15 
Springer Kristoffer Birkeland Spr
 
 
Søråshøgda SSL   02   20   24   19
8.0
24.0
28.0
 
 0000 (+0.00)
16 
Fribonde Safin Mansoor Fri
 
 
Søråshøgda SSL   12   21   23   18
8.0
20.0
26.0
 
 0000 (+0.00)
17 
Fribonde Andrea Sørensen Fri
 
 
Søråshøgda SSL   23   05   03   10
6.0
28.0
34.0
 
 0000 (+0.00)
18 
Tårn Sigurd Olai Liland Tår
 
 
Søråshøgda SSL   04   22   07   16
6.0
28.0
34.0
 
 0000 (+0.00)
19 
Springer Sara Havdal Spr
 
 
Søråshøgda SSL   20   02   13   15
6.0
28.0
34.0
 
 0000 (+0.00)
20 
Bonde Magnus Kvinge Olsen Bon
 
 
    19   15   06   12
6.0
26.0
32.0
 
 0000 (+0.00)
21 
Fribonde Barbara Costa Fri
 
 
    11   16   14   22
6.0
24.0
30.0
 
 0000 (+0.00)
22 
Springer Emil Gravdal Frantzen Spr
 
 
Søråshøgda SSL   07   18   10   21
6.0
24.0
30.0
 
 0000 (+0.00)
23 
Bonde Irene Lin Grøhn Bon
 
 
    17   09   16   24
6.0
22.0
26.0
 
 0000 (+0.00)
24 
Konge Kim Leon Nyebak Fauske Kon
 
 
Søråshøgda SSL   14   13   15   23
4.0
24.0
30.0
 
 0000 (+0.00)


Gruppe A:

Deles inn i tre klasser:

A:           +1400 i Fide-rating
B:           +1000 i Fide-rating
C:           Kandidat rating

Tidshandikap:

A - B:     2-8 minutter
A - C:     1-9 minutter
B - C:     3-7 minutter

 

Spillerne:

Rating A:

Afras Mansoor, Ariza Hina, Liam Jansson Rønnestad, Matheo Schick, Henning Ettrup, Rune Salomonsen

Rating B:

Kristoffer Solheim, Areeb Mansoor, Bastian T. Engelsen, Teodor T. Engelsen, Markus Westvik, Ola Olsen, Halvor Olsen, Tarjei Rommetveit, Ådne Bjordal, Leif Jårvik

Kandidat rating:

Johannes Mortensen, Dinis Andrade, Victor Nyebak Fauske, Øystein Engelsen, Odd Anders Olsen, Marius Havdal, Geir Myhr, Øystein Rein

Eksterne spillere kan komme i tillegg

Gruppe B (pokalcup-deltakerne):


Delles inn i fem tidsklasser - de samme som skal brukes i pokalcupen fra februar.


D:           Gruppe Konge
E:           Gruppe Tårn
F:           Gruppe Springer
G:           Gruppe Fribonde
H:           Gruppe Bonde/begynner

Tidshandikap:


1 klasse forskjell: 6-4 minutter
2 klasser forskjell: 7-3 minutter
3 klasser forskjell: 8-2 minutter
4 klasser forskjell: 9-1 minutter

Regler for gruppeinndeling:

·      2019 minus fødselsår = alderspoeng.

·      Deltakelse i superonsdager, Barnas Grand Prix, KM og NM teller som et 1 poeng.

·      NY: Premiert/gjennomført pokalcup teller også som 1 poeng. (Det har vært fem pokalcuper siden høsten 2017)

Konge (+20 alders- og turneringspoeng):

Kim Leon Nyebak Fauske, Thorbjørn Strømmen, Alfred Bøe, Noel Palmesen     

Tårn (15-19 alders- og turneringspoeng):

Sverre Rommetveit, Sigurd Olai Liland, Felix Wiger-Nordås, André Solheim Strømmen, Oskar Thue, Thomas Westvik

Springer (11-14 alders- og turneringspoeng):

Felix Fossheim, Kristoffer Birkeland, Emil Gravdal Frantzen, Theodor Lundekvam, Sara Havdal, Mari Mildestveit, Daniel Shahid Salles

Fribonde (10 eller færre alders- og turneringspoeng):

Safin Mansoor., Viljar Tønder Antun, Barbara Costa, Andrea Sørensen, Thorbjørn W. Samdal

Bonde/begynner (0 turneringer)

Magnus Kvinge Olsen

Og eventuelt nye som kommer inn...