Translations

Autotranslations

 Share this!
   
   
Tournament name:

NM i Lynsjakk 2015


Updated
des 08 15
@ 13:04

Views:8008

Site powered by:

TournamentService
Locations of visitors to this page

Site:

Oppsal Arena

Play date:

10. jul 15

 Welcome   Signup   Participants   Games   Standings  Other tournaments

Participants:
TitleGiven nameLast nameClubn-Rtgi-BlitzGroup
GM Simen Agdestein OSS 2585 2602 Mester Gr.1
GM Simen Agdestein OSS 2585 2602 Mester Finale
GM Leif E Johannessen OSS 2492 2474 Mester Finale
GM Leif Erlend Johannessen 0 2474 Mester Gr.3
IM Torstein Bae 1911 2409 0 Mester Gr.2
IM Torstein Bae 1911 2409 0 Mester Finale
IM Maxim L Devereaux Black Knights 2382 2370 Mester Gr.3
IM Andreas G.R. Moen OSS 2328 2319 Mester Gr.4
IM Erik Fossan Stavanger 2337 2382 Mester Gr.2
IM Kjetil Stokke Bergens 2332 2370 Mester Gr.3
IM Kjetil Stokke Bergens 2332 2370 Mester Finale
IM Øystein Hole Akademisk 2337 0 Mester Gr.4
IM Øystein Hole Akademisk 2337 0 Mester Finale
IM Eirik Gullaksen Bergens 2291 2374 Mester Gr.1
FM Petter Fossan Stavanger 2301 2211 Mester Gr.4
FM Benjamin Haldorsen Bergens 2194 2074 Junior Gr.1
FM Benjamin Haldorsen Bergens 2194 2074 Junior Finale
  Jon Kr. Røyset Tromsø 2251 2275 Mester Gr.1
FM Sebastian Mihajlov OSS 2246 2296 Mester Gr.2
FM Sebastian Mihajlov OSS 2246 2296 Mester Finale
FM Daniel Jakobsen Kovachev OSS 2256 0 Mester Gr.4
  Andreas G Tryggestad Nordstrand 2139 1962 Lilleputt Gr.2
  Even Thingstad Trondheim 2221 0 Mester Gr.2
CM Odd Martin Guttulsrud 1911 2225 2161 Mester Gr.1
  Pål Røyset Tromsø 2230 2182 Mester Gr.4
FM Hallvard V Ådnøy Black Knights 2203 0 Mester Gr.3
  Bertil Svendsen SOSS 2188 2228 Mester Gr.2
  Edwin David Hell 2153 2171 Mester Gr.2
FM Ole Christian Moen OSS 2200 2193 Senior Gr.2
FM Ole Christian Moen OSS 2200 2193 Senior Finale
FM Jøran Aulin-Jansson Asker 2174 2245 Mester Gr.4
FM Johannes Haug Nordstrand 2179 2295 Junior Finale
  Andreas G Tryggestad Nordstrand 2139 2050 Lilleputt Finale
WIM Katrine Tjølsen Bergens 2180 0 Mester Gr.3
WIM Sheila Barth Sahl Black Knights 2148 0 Mester Gr.3
  Eivind Olav Risting 1911 2087 1875 Junior Gr.1
FM Jarl H Ulrichsen Trondheim 2093 0 Senior Gr.1
FM Jarl H Ulrichsen Trondheim 2093 0 Senior Finale
  Aksel Tømte 0 0 Klasse1 Gr.3
  Ludy Helsio P Sousa Vålerenga 2104 2186 Mester Gr.1
  Ludy Helsio P Sousa Vålerenga 2104 2186 Mester Finale
CM Svetoslav Mihajlov Asker 2146 2135 Mester Gr.4
CM Svetoslav Mihajlov Asker 2146 2135 Mester Finale
  Bjørn Erik Glenne Sotra 2076 0 Mester Gr.2
FM Einar Kjæmperud Caissa 1659 0 Klasse 2 Gr.4
  Lucas Ranaldi 1911 2028 1804 Junior Gr.2
  Lucas Ranaldi 1911 2028 1804 Junior Finale
  Trygve Dahl Hell 1968 2026 Junior Gr.1
  Kjell Håkon Lien Hønefoss 2107 1930 Junior Finale
  Sondre Merkesvik Bergens 2113 2088 Kadett Gr.1
  Sondre Merkesvik Bergens 2113 2088 Kadett Finale
  Ole Johan Ski Asker 1966 2090 Klasse 1 Gr.2
  Kjell A. Lilleløkken Levanger 2031 2083 Mester Gr.1
  Tarjei Joten Svensen OSS 2057 2137 Mester Gr.1
  Espen Thorstensen Kongsvinger 1961 0 Klasse 1 Finale
  Tor Arne Hauge 1911 1940 0 Senior Gr.2
  Tor Arne Hauge 1911 1940 0 Senior Finale
  Jan Sørgjerd Nordstrand 2002 0 Mester Gr.1
  Rune Hansen Caissa 1791 0 Klasse1 Gr.1
  Rune Hansen Caissa 1791 0 Klasse 1 Finale
  Ivar Areklett Sevland 2026 0 Mester Gr.2
  Martin Nilsen OSS 2021 1955 Junior Gr.1
  Martin Østtveit OSS 2031 0 Mester Gr.4
  Francisco Silva Gonzàles Strømmen 2010 2096 Mester Gr.4
  Roar E Flaten Sotra 0 0 Klasse1 Gr.3
  Roar E Flaten Sotra 0 0 Klasse 1 Finale
  Kjell Børre Grebstad Stjernen 1998 2006 Mester Gr.2
  Anders H Berg OSS 1883 2050 Klasse1 Gr.1
  Marianne Wold Haug 1911 2056 0 Mester Gr.3
  Henning Jakhelln Kjøita 1911 2052 0 Junior Gr.1
  Henning Jakhelln Kjøita 1911 2052 0 Junior Finale
  Kjetil Strand Asker 1962 2012 Senior Gr.2
  Kjetil Strand Asker 1962 2012 Senior Finale
  Johannes Melkevik Sevland 1953 1933 Klasse1 Gr.3
  Henrik Øie Løbersli Kristiansund 2007 1858 Junior Gr.2
  Endre Machlik Tromsø 2007 1728 Kadett Gr.2
  Endre Machlik Tromsø 2007 1728 Kadett Finale
  Tor Fredrik Kaasen Tromsø 2010 1699 Kadett Gr.2
  Tor Fredrik Kaasen Tromsø 2010 1699 Kadett Finale
  Raymond Vagle SOSS 1844 1991 Klasse1 Gr.1
  Pål K. Levang Black Knights 1863 0 Klasse1 Gr.1
  Sigurd Ofstad OSS 1978 0 Klasse1 Gr.3
  Sigurd Ofstad OSS 1978 0 Klasse 1 Finale
  Henrik Carlsen Bærum 1915 0 Klasse1 Gr.3
  Eskil Ekeland Grønn OSS 1924 1842 Kadett Gr.1
  Eskil Ekeland Grønn OSS 1924 1842 Kadett Finale
  Liv Trude Kumle Stjernen 0 0 Klasse 4 Gr.2
  Roar E. Nakken Aalesunds 1775 1983 Klasse1 Gr.1
  Roar E. Nakken Aalesunds 1775 1983 Klasse 1 Finale
  Daniel Nordquelle Nordstrand 1870 1998 Lilleputt Finale
  Håkon Haugsrud Lillehammer 1874 2003 Mester Gr.3
  Jon Machlik Tromsø 1929 1947 Junior Gr.2
  Torgeir Jakhelln Kjøita 1911 2000 0 Junior Gr.2
  Monika Machlik Tromsø 2042 1970 Junior Gr.2
  Monika Machlik Tromsø 2042 1970 Junior Finale
  Joar Gullestad Pettersen Stavanger 1934 1945 Klasse 1 Gr.2
  Markus Moripen 0 0 Klasse1 Gr.1
  Markus Moripen 0 0 Klasse 1 Finale
  Edit Machlik Tromsø 2014 1982 Junior Gr.1
  Karl Juriloo Trondheim 1801 1974 Klasse1 Gr.3
  Joar Gullestad Pettersen Stavanger 1934 1945 Klasse 1 Finale
  Anders Rundgren OSS 1835 0 Klasse 1 Gr.2
  Sigve Hølleland Masfjorden 1983 1819 Junior Gr.1
  Sigve Hølleland Masfjorden 1983 1819 Junior Finale
  Valdemar A Staunsbjerg Nordstrand 1872 1916 Klasse1 Gr.3
  Cornelius Kvendseth Nordstrand 1816 1937 Klasse 1 Finale
  Geir Brobakken Hamar 1728 0 Klasse 2 Gr.3
  Harald Mikalsen Alta 1798 0 Klasse1 Gr.3
  Jon Kåre Myrene Elverum 1849 1864 Klasse 1 Gr.2
  Lars Sevald Leknes Akademisk 1317 0 Klasse 3 Gr.1
  Lars Sevald Leknes Akademisk 1317 0 Klasse 3 Finale
  Snorre Rygg Nord-Odal 0 1861 Junior Gr.1
  Snorre Rygg Nord-Odal 0 1861 Junior Finale
  Trond Ferkingstad Trondheim 1632 0 Klasse 2 Gr.4
  Tom Ivar Jenkins OSS 1688 0 Klasse 2 Gr.2
  Cornelius Kvendseth Nordstrand 1816 1949 Klasse 1 Gr.2
  Zdenek Barton Lillestrøm 1645 0 Klasse 2 Gr.1
  Kjell M Haug Stjernen 1605 0 Senior Gr.1
  Alseit Kizatbay Stavanger 1701 1856 Klasse 2 Gr.4
  Alseit Kizatbay Stavanger 1701 1856 Klasse 2 Finale
  Harry Andersen Fredriksstad 1740 0 Klasse 2 Gr.1
  Yonne Tangelder OSS 1731 1783 Klasse 1 Gr.2
  Øyvin Strand Bergens 1865 1734 Senior Gr.1
  Øyvin Strand Bergens 1865 1734 Senior Finale
  Jan Gunnar Fredriksen Akademisk 1749 1964 Klasse 2 Gr.4
  Jan Gunnar Fredriksen Akademisk 1749 1964 Klasse 2 Finale
  Andreas Strand Modum 1679 1921 Klasse 2 Gr.4
  Torbjørn Dahl Hell 1667 1765 Klasse 2 Gr.3
  Øystein Grasmo Strømmen 1645 0 Klasse 2 Gr.3
  Øystein Grasmo Strømmen 1645 0 Klasse 2 Finale
WFM Maud Rødsmoen OSS 1826 0 Junior Gr.2
  Per Omtvedt Stjernen 1847 1971 Senior Gr.1
  Per Omtvedt Stjernen 1847 1971 Senior Finale
  Morten L Madsen Sotra 1786 1870 Klasse1 Gr.3
  Svein Arne Thrana Nittedal 1682 1853 Senior Gr.1
  Svein Arne Thrana Nittedal 1682 1853 Senior Finale
  Arild Tørum SMPOAÅ 1653 1904 Klasse 2 Gr.1
  Arild Tørum SMPOAÅ 1653 1904 Klasse 2 Finale
  Vegard Simensen Kristiansund 1729 1973 Klasse 2 Gr.2
  Vegard Simensen Kristiansund 1729 1973 Klasse 2 Finale
  Hakon N Nordstrom 0 1855 Junior Gr.1
  Henrik Karlstrøm Svartlamon 1556 0 Klasse 2 Gr.4
  Eirik Viken Kallset Kristiansund 1631 1797 Klasse 2 Gr.5
  Tobias Lang Nilsen Moss 1776 1703 Lilleputt Gr.3
  Tobias Lang Nilsen Moss 1776 1703 Lilleputt Finale
  Jonas H Rasmussen Bergens 1778 1879 Junior Gr.1
  Mads Vestby-Ellingsen Tromsø 1598 1583 Lilleputt Gr.2
  Mads Vestby-Ellingsen Tromsø 1598 1583 Lilleputt Finale
  Vegard Øverås Sandnes 1743 1790 Klasse 2 Gr.5
  Ulrik Olsen OSS 1829 0 Kadett Gr.1
  Odd Pedersen Ullr 1616 0 Klasse 2 Gr.3
  Andreas Fossan Stavanger 1813 1699 Kadett Gr.2
  Leif Kverndal Stjernen 1696 0 Senior Gr.1
  Carl Christian Aarnes Nordstrand 1642 1800 Klasse 2 Gr.1
  Eivind Aartun Stavanger 1725 1846 Klasse 2 Gr.5
  Eivind Aartun Stavanger 1725 1846 Klasse 2 Finale
  Snorre Skrede Sandnes 1689 1892 Klasse 2 Gr.1
250 Bagher Portazedi Folgefonn 1654 0 Klasse 2 Gr.5
  Trygve Lindsjørn Stjernen 1395 0 Senior Gr.2
  Sven E. Harberg Lillestrøm 1607 0 Klasse 2 Gr.5
  Odd Andersen Moss 1645 1808 Senior Gr.2
  Svein Erik Lurdalen Kongsberg 1704 1857 Klasse 2 Gr.2
  Emir Cerkezovic Lillehammer 1482 1824 Klasse 3 Gr.4
  Emir Cerkezovic Lillehammer 1482 1824 Klasse 3 Finale
  Gisle Bjugn Sotra 1721 1811 Klasse 2 Gr.1
  Gisle Bjugn Sotra 1721 1811 Klasse 2 Finale
  Isak Sjøberg Nordstrand 1617 1655 Lilleputt Gr.1
  Isak Sjøberg Nordstrand 1617 1655 Lilleputt Finale
  Odin Nikolai Heier 1911 1707 0 Kadett Gr.2
  Sherington Amarapala Lørenskog 1621 0 Klasse 2 Gr.1
  Andreas Skotheim Tønsberg 1570 1813 Klasse 2 Gr.3
  Odd Birkestrand Masfjorden 1782 1767 Senior Gr.2
  Odd Birkestrand Masfjorden 1782 1767 Senior Finale
  Tor Gunnar Nordnes Sotra 1551 1791 Klasse 2 Gr.4
  Bibek Liu Lørenskog 1641 0 Klasse 2 Gr.2
  August Berntsen-Øybø 1911 1684 1680 Klasse 2 Gr.4
  Alexander Berezkin Trondheim 1469 1569 Klasse 3 Gr.1
  Aleksander Fossan Stavanger 1585 1647 Lilleputt Gr.3
  Gunnar Lund Tromsø 1615 1702 Lilleputt Gr.1
  Gunnar Lund Tromsø 1615 1702 Lilleputt Finale
  Halvor H. Hartvig 1522 0 Klasse 2 Gr.1
  Per Chr Ødegaard Trondheim 1546 0 Klasse 2 Gr.1
  David Imhof Egersund 1552 0 Klasse 2 Gr.3
  Thyra Kvendseth Nordstrand 1462 1503 Lilleputt Gr.3
  Thyra Kvendseth Nordstrand 1462 1503 Lilleputt Finale
  Kimiya Sajjadi OSS 1730 1535 Klasse 2 Gr.3
  Odd Gunnar Heitun Direkte 1611 0 Senior Gr.2
  Afras Mansoor Søråshøgda 1555 1483 Miniputt Gr.3
  Afras Mansoor Søråshøgda 1555 1483 Miniputt Finale
  John Ivar Brekke Trondheim 1338 1829 Klasse 3 Gr.4
  Eivind Lilleseth Asker 1607 1726 Klasse 2 Gr.5
  Mathias Nesheim OSS 1526 1713 Klasse 2 Gr.2
  Erling Dyrhaug Skjølås Stavanger 1566 0 Kadett Gr.1
  Øyvind Fossheim Fribonden 1572 0 Klasse 2 Gr.2
  Abyl Kizatbay Stavanger 1616 1869 Lilleputt Gr.3
  Aleksander Lindbøl 1911 1618 1529 Kadett Gr.1
  Atle Smelvær Sevland 928 0 Klasse 5 Gr.3
  Benjamin Halvorsen Tromsø 1486 1530 Lilleputt Gr.2
  Sigve Sundsbø Elefantene sjakkakademi 0 1619 Kadett Finale
  Sudhir Kumar Gupta 0 1768 Klasse 3 Gr.2
  Sigurd Kjelsbøl Huse Nordstrand 1535 1736 Kadett Gr.1
  Anders Sørjordet Drammens 1524 1733 Klasse 2 Gr.5
  Thorgrim J Selmer Konnerud 1409 0 Klasse 3 Gr.1
  Lars Erik Brobakken Lillehammer 1368 1701 Klasse 3 Gr.3
  Lars Erik Brobakken Lillehammer 1368 1701 Klasse 3 Finale
  Steinar Leite Modum 1601 1710 Klasse 2 Gr.1
  Stig-Atle Paulsen Modum 1424 1663 Klasse 3 Gr.3
  Benjamin Fossan Stavanger 1555 1669 Klasse 2 Gr.5
  Benjamin Fossan Stavanger 1555 1669 Klasse 2 Finale
  Arne Skodvin Kristoffersen Sotra 1644 0 Klasse 2 Gr.4
  Eirik S. Enersen Bærum Schakselskap 1477 1595 Kadett Gr.2
  Heidi Røneid Stjernen 1515 0 Klasse 1 Gr.2
  Eivind Bruaset Trondheim 1563 1690 Klasse 2 Gr.5
  Øyvind Mørkedal Bergens 1512 1658 Klasse 2 Gr.3
  Mads Wollan Myhre Kristiansund 1448 1516 Lilleputt Gr.2
  Hans-Henry Jacobsen Tromsø 1678 1680 Klasse 2 Gr.2
  Trond Jacobsen 1911 1558 1680 Klasse 2 Gr.3
  Bjørn Robertsen Moss 1521 0 Lilleputt Gr.1
  Frode Fredriksen Stavanger 1348 0 Klasse 3 Gr.1
  Lars A Stensen Vestvågøy 1331 0 Klasse 3 Gr.1
  Tore Reppen Kongsvinger 1466 0 Senior Gr.1
  Jan Rune Moberg Follo 1512 1754 Klasse 2 Gr.2
  Johan Pettersen Harstad 1507 0 Klasse 2 Gr.5
  Even Elias Yuan Hem 1911 1381 0 Kadett Gr.1
  Petter Andreas Wadstensvik Kristiansund 1400 1814 Kadett Gr.2
  Petter Andreas Wadstensvik Kristiansund 1400 1814 Kadett Finale
  Odd Arne Elstad 0 1639 Klasse 3 Gr.3
  Abyl Kizatbay Stavanger 1616 1869 Lilleputt Finale
  Anders Nilsson Aure Tromsø 1536 1621 Klasse 2 Gr.4
  Ingrid Greibrokk Alta 1649 1761 Kadett Gr.1
  Ingrid Greibrokk Alta 1649 1761 Kadett Finale
  Sara Næss Vålerenga 1580 1448 Kadett Gr.2
  Oddbjørn Christensen Tønsberg 1643 0 Klasse 2 Gr.5
  Julian Munk Stavanger 1370 1637 Miniputt Gr.1
  Benjamin Fjellheim Groruddalen 1361 1588 Klasse 3 Gr.4
  Yngve Götestam Fossheim Fribonden 1381 0 Klasse 3 Gr.4
  Yngve Götestam Fossheim Fribonden 1381 0 Klasse 3 Finale
  Arne Unneland Aalesunds 1428 1635 Klasse 3 Gr.2
  Tom Jøran S Rønning Direkte 1241 0 Klasse 3 Gr.1
  Ove Johansen Groruddalen 1220 0 Klasse 4 Gr.3
  Morten Rolstad OSS 1342 0 Klasse 3 Gr.2
  Harald Mottang Stjernen 1352 1544 Klasse 3 Gr.3
  Kristoffer Gressli Kampen 1577 1642 Klasse 2 Gr.1
  Elise Sjøttem Jacobsen Tromsø 1605 1593 Kadett Gr.2
  Elise Sjøttem Jacobsen Tromsø 1605 1593 Kadett Finale
  Odd Ristesund Kampen 1390 1761 Klasse 3 Gr.2
  Bjørn Robert Løvoll Unhjem Molde 1361 1722 Klasse 4 Finale
  Thorbjørn Skaug Fredriksstad 1093 1592 Senior Gr.1
  Terje Lie Bergens 1449 1576 Senior Gr.1
  Lars Martin Krogseth Lillehammer 1443 1555 Klasse 3 Gr.4
  Trond Grønflaten OSS 1107 0 Klasse 4 Gr.4
  Thomas Wasenius Moss 1288 0 Klasse 3 Gr.3
  Anniken Vestby Tromsø 656 0 Klasse 5 Gr.4
  Kasher Shehzad Sandnes 1305 1597 Klasse 3 Gr.2
  Kasher Shehzad Sandnes 1305 1597 Klasse 3 Finale
  Marius Eriksen Kongsvinger 1550 0 Klasse 2 Gr.5
  David Nesse Sandnes 1184 1358 Miniputt Gr.1
  David Nesse Sandnes 1184 1358 Miniputt Finale
  Ole-Christian Bakken Kran OSS 1191 0 Miniputt Gr.4
  Ole-Christian Bakken Kran OSS 1191 0 Miniputt Finale
  Karl Eirik Ødegaard Trondheim 1251 0 Klasse 3 Gr.4
  Sverre Skjølingstad Stavanger 1344 1558 Klasse 3 Gr.2
  Sverre Skjølingstad Stavanger 1344 1558 Klasse 3 Finale
  Ole Andreas Thrana Moss 1219 0 Klasse 4 Gr.4
  Leo Andreas Giske Vatnestrøm Stavanger 1232 1606 Klasse 4 Finale
  Bjørn Ellingsrud Nordstrand 1206 0 Klasse 4 Gr.1
  Ingrid Strand Modum 1265 0 Klasse 3 Gr.1
  Sindre Brobakken Hamar 1371 0 Klasse 3 Gr.2
  Pradheeban Sivaranjan Nordstrand 1221 1619 Klasse 4 Gr.2
  Einar Elfinn Glasø Hamar 1253 0 Klasse 3 Gr.3
  Lars Ziegler Porsgrunn 1322 0 Klasse 3 Gr.2
  Tore Høisveen Konnerud 1159 0 Klasse 4 Gr.2
  Tore Høisveen Konnerud 1159 0 Klasse 4 Finale
  Jens E Ingebretsen Holmestrand 1393 1434 Miniputt Gr.4
  Jens E Ingebretsen Holmestrand 1393 1434 Miniputt Finale
  Maximilian L Lystad Vålerenga 1122 0 Lilleputt Gr.2
  Jørgen Brobakken Hamar 1056 0 Klasse 4 Gr.4
  Jonas W Strømsodd Trondheim 1005 1660 Klasse 4 Gr.2
  Idar Evenstad Harstad 996 0 Klasse 5 Gr.1
  Idar Evenstad Harstad 996 0 Klasse 5 Finale
  Helge F Pedersen Moss 1014 1368 Klasse 4 Gr.4
  Harald Omland Asker 1278 1521 Klasse 3 Gr.2
  Erik Grindbakken Stjernen 1281 1514 Klasse 3 Gr.4
  Alexander K Ski OSS 1132 0 Lilleputt Gr.2
  Tord Tjora Trondheim 769 1571 Lilleputt Gr.3
  Anton Amarapala Strømmen 1116 0 Klasse 4 Gr.1
  Shazil Shehzad Sandnes 1072 1505 Miniputt Gr.3
  Harald Christian Vestjord Tromsø 1229 0 Lilleputt Gr.3
  Aleksander Johansen OSS 1144 0 Klasse 4 Gr.2
  Sondre Lillestøl Melaa OSS 1272 0 Lilleputt Gr.1
  Leif Gulliksen Stjernen 1312 0 Senior Gr.1
  Haakon Wright Groruddalen 1020 1401 Klasse 4 Gr.2
  Linnea Garberg Tryggestad Nordstrand 1242 1521 Miniputt Gr.2
  Embla Ekeland Grønn OSS 1115 1349 Lilleputt Gr.1
  Aleksander Kolstad Asker 1200 0 Klasse 4 Gr.4
  Odd-Einar Ingebretsen Holmestrand 1098 0 Klasse 4 Gr.1
  Haakon Garfjell 0 1388 Kadett Gr.2
  Tim Wanvik OSS 1017 1475 Miniputt Gr.3
  Tim Wanvik OSS 1017 1475 Miniputt Finale
  Sigurd Lauvås Gaure OSS 998 1424 Klasse 5 Gr.4
  Sigurd Lauvås Gaure OSS 998 1424 Klasse 5 Finale
  Johan Lien Hønefoss 965 1388 Klasse 5 Gr.2
  Liam Jansson Rønnestad Søråshøgda 839 0 Miniputt Gr.1
  Liam Jansson Rønnestad Søråshøgda 839 0 Miniputt Finale
  Ingrid Skaslien Vålerenga 1179 0 Lilleputt Gr.1
  Ulrik Ruud Trondheim 1053 1355 Klasse 4 Gr.2
  Oliver Opseth Hamar 957 1359 Lilleputt Gr.3
  Håvar Dahl Hell 1141 1404 Klasse 4 Gr.3
  Niklas Unneland Aalesunds 845 1342 Lilleputt Gr.3
  Martin Follo 1150 1347 Klasse 4 Gr.3
  Martin Follo 1150 1347 Klasse 4 Finale
  Hy Chang Vo 0 0 Miniputt Gr.3
  Thomas Thorvaldsen Follo 1033 1421 Miniputt Gr.2
  Thomas Thorvaldsen Follo 1033 1421 Miniputt Finale
  Sebastian N Berg-Olsen 1911 1128 1338 Klasse 4 Gr.4
  Dag E B Nord Nittedal 1148 0 Klasse 4 Gr.1
  Dag E B Nord Nittedal 1148 0 Klasse 4 Finale
  Mats Nærheim Sandnes 983 1361 Lilleputt Gr.2
  Arne Kjelsbøl Huse Nordstrand 873 1263 Lilleputt Gr.3
  Sheroni Amarapala Strømmen 900 0 Lilleputt Gr.2
  Sturle Hånes Rokaden 1221 0 Senior Gr.2
  Johannes Haug Nordstrand 2179 0 Junior Gr.2
  Holger Blauhut Fredriksstad 2136 2037 Mester Gr.1
  Kjell Håkon Lien Hønefoss 2107 0 Junior Gr.2
  Ole Emil Frisvold Bergens 1991 0 Mester Gr.3
  Jørn Snellingen Black Knights 1968 0 Klasse1 Gr.1
  Espen Thorstensen Kongsvinger 1961 0 Klasse 1 Gr.2
  Pål Agdestein 1830 0 Klasse1 Gr.3
  Per Kr. Hansen Kampen 1732 0 Klasse1 Gr.1
  Jan T Moholt Larvik 1707 0 Senior Gr.2
  Espen Wasshaug Stjernen 1701 0 Klasse 2 Gr.3
  Espen Wasshaug Stjernen 1701 0 Klasse 2 Finale
  Bjørn Emil Jørgensen Trondheim 1685 0 Klasse 2 Gr.3
  Jan M Øverås Sandnes 1624 0 Klasse 2 Gr.1
  Christian Romslo 1620 0 Klasse 2 Gr.2
  Edvard Våge Sotra 1568 0 Klasse 2 Gr.4
  Matts Eriksen Orkdal 1559 0 Klasse 2 Gr.2
  Richard Flores Nittedal 1555 0 Klasse 2 Gr.1
  Audun Hoem Kristiansund 1538 0 Klasse 2 Gr.2
  Idar Dyrdal OSS 1488 1761 Klasse 3 Gr.2
  Jon Gunnar Grimstad Fredriksstad 1485 0 Klasse 3 Gr.3
  Rolf Haug OSS 1469 0 Klasse 3 Gr.3
  Rune Jordet Nittedal 1450 0 Klasse 3 Gr.4
  Jørn Christian Syversrud Ullr 1445 0 Klasse 3 Gr.1
  Jan Fuglseth Follo 1435 1753 Klasse 3 Gr.1
  Erlend Leiknes Akademisk 1388 0 Klasse 3 Gr.3
  Rolf Livendahl Fredriksstad 1382 0 Senior Gr.2
  Kirill Fedchuk Tromsø 1380 0 Lilleputt Gr.3
  Bjørn Robert Løvoll Unhjem Molde 1361 0 Klasse 4 Gr.3
  John Olav Kroken Stjernen 1359 0 Klasse 3 Gr.1
  John Olav Kroken Stjernen 1359 0 Klasse 3 Finale
  Tore Martin Madsø Hauan Trondheim 1348 0 Klasse 3 Gr.1
  Aidin Afsari-Rad Lørenskog 1321 0 Klasse 3 Gr.3
  Markus Slettmoen Hamar 1287 0 Klasse 3 Gr.4
  Bjørn Noralf Dybvik Aalesunds 1277 0 Klasse 3 Gr.3
  Jonathan K Ski OSS 1277 0 Lilleputt Gr.2
  Ståle Bergli OSS 1266 0 Klasse 3 Gr.4
  Ståle Bergli OSS 1266 0 Klasse 3 Gr.4
  Gunnar Lilleng Strømmen 1234 0 Senior Gr.2
  Leo Andreas Giske Vatnestrøm Stavanger 1232 0 Klasse 4 Gr.4
  Sondre Stai Hamar 1206 0 Klasse 4 Gr.3
  Jukka M K Kellman Stjernen 1200 0 Klasse 4 Gr.1
  Åsmund Andersen Bodø 1197 0 Klasse 4 Gr.2
  Bård Inge Singstad Svartlamon 1184 0 Klasse 4 Gr.4
  Trond Munkejord OSS 1178 0 Klasse 4 Gr.1
  Trond Munkejord OSS 1178 0 Klasse 4 Finale
  Max Dahl 1911 1166 0 Miniputt Gr.2
  Georg Balas 1911 1146 0 Klasse 4 Gr.2
  Henrik Seljeset Berg-Olsen Kampen 1135 0 Klasse 4 Gr.2
  Markus Knutsen Moss 1135 0 Klasse 4 Gr.3
  Khaled Yusefi Asker 1135 0 Klasse 4 Gr.4
  Eirik Hauge Fana 1111 0 Klasse 4 Gr.3
  Leif Runar Forsth Groruddalen 1097 0 Klasse 4 Gr.1
  Bendik Johannesen Stjernen 1068 0 Klasse 4 Gr.2
  Bendik Johannesen Stjernen 1068 0 Klasse 4 Finale
  Aksel Bu Kvaløy Stavanger 1065 0 Miniputt Gr.1
  Håvard Skotheim Tønsberg 1055 0 Klasse 4 Gr.1
  Jørgen Vamnes Sæther Strømmen 1047 0 Miniputt Gr.3
  Andreas Tenold Nordstrand 1045 0 Miniputt Gr.4
  Morten Smenes Frost Kristiansund 1028 0 Klasse 4 Gr.1
  Martin Lyngås Drammens 1028 0 Klasse 4 Gr.3
  Ola Kvaløy Stavanger 1017 0 Klasse 4 Gr.3
  Knut Bævre Sevland 978 0 Klasse 4 Gr.3
  Morten Bentsen Nordstrand 960 0 Klasse 5 Gr.3
  Ivar Endeberg Kongsberg 958 0 Klasse 5 Gr.4
  Christian Omre Asker 958 0 Klasse 5 Gr.1
  Marie Mohlin Halden 957 0 Klasse 5 Gr.2
  Marie Mohlin Halden 957 0 Klasse 5 Finale
  Christian Holmboe Ruud Lillehammer 943 0 Klasse 5 Gr.3
  Odd Morten Øvereng Stjørdal 942 1586 Klasse 5 Gr.4
  Odd Morten Øvereng Stjørdal 942 1586 Klasse 5 Finale
  Håvard Aure Konnerud 935 0 Klasse 5 Gr.1
  David Luangtep Vangen 1911 920 0 Miniputt Gr.4
  Sander Sandvik Follo 908 0 Klasse 5 Gr.1
  Sverre Hoem Kristiansund 891 0 Klasse 5 Gr.2
  Krister Smelvær Sevland 870 0 Klasse 5 Gr.4
  Ariza Hina Søråshøgda 864 0 Miniputt Gr.3
  Ian Dahl Hell 863 0 Miniputt Gr.4
  Daniel Steen Stavanger 854 0 Kadett Gr.1
  Terje Wahl Lillestrøm 853 0 Klasse 5 Gr.1
  Christopher Munk Stavanger 841 0 Klasse 5 Gr.1
  Elias Hulleberg Sidali OSS 819 0 Lilleputt Gr.1
  Slava Gusarov Nordstrand 804 0 Klasse 5 Gr.4
  Peter Agdestein Asker 778 0 Klasse 5 Gr.3
  Peter Agdestein Asker 778 0 Klasse 5 Finale
  Marius Gøbel Nordstrand 757 0 Miniputt Gr.2
  Jonas Alexander Egli 1911 754 0 Miniputt Gr.4
  Per Tore Pedersen Sevland 740 0 Klasse 5 Gr.3
  Daniel Fossan Stavanger 725 0 Klasse 5 Gr.2
  Magnus Sæthre Nittedal 715 0 Lilleputt Gr.1
  Torbjørn Valvåg Tromsø 687 0 Miniputt Gr.1
  Syver D Agdestein Asker 667 0 Klasse 5 Gr.3
  Syver D Agdestein Asker 667 0 Klasse 5 Finale
  Anders Ivan Stein Nittedal 627 0 Miniputt Gr.2
  Andreas Røberg Beitnes Nordstrand 619 0 Miniputt Gr.3
  Eva Skaslien Vålerenga 619 0 Miniputt Gr.1
  Mathias Unneland Aalesunds 572 1716 Miniputt Gr.2
  Mathias Unneland Aalesunds 572 1716 Miniputt Finale
  Eirik Aarnes Stjernen 0 0 Klasse 3 Gr.1
  Geir Aarsheim Moss 0 0 Klasse 4 Gr.1
  Syed Awais Ali OSS 0 0 Klasse 2 Gr.1
  Shemorin Amarapala Strømmen 0 0 Miniputt Gr.1
  Ask Amundsen Strømmen 0 0 Miniputt Gr.4
  Elias Aschim Oslo Barnesjakklubb 0 0 Miniputt Gr.4
  Nicholas Bergh Stjernen 0 0 Klasse 4 Gr.1
  Jonas August Bernstein Stjernen 0 0 Klasse 5 Gr.4
  Jacob Myklebust Christensen Lillehammer 0 0 Klasse 5 Gr.4
  Noah Myklebust Christensen Lillehammer Ssu 0 0 Miniputt Gr.1
  Fredrik A Dahl OSS 0 0 Mester Gr.1
  Gunnar Eiken Sotra 0 0 Klasse 3 Gr.2
  Jo Frønsdal Engedal 0 0 Miniputt Gr.4
  Alex Flåterud 0 0 Miniputt Gr.4
  Pål Gabrielsen 0 0 Klasse 5 Gr.3
  Rasmus Arvola Gabrielsen Kirkenes 0 0 Klasse 5 Gr.2
  Timur Gusarov Nordstrand SKU 0 0 Miniputt Gr.3
  Ole Andreas Hagen 0 0 Klasse 2 Gr.2
  Ole Andreas Hagen Asker 0 0 Klasse 2 Finale
  Axel Harstad Asker 0 0 Klasse 4 Gr.4
  Axel Harstad Asker 0 0 Klasse 4 Finale
  Eilif Irgens Hynnekleiv 0 0 Miniputt Gr.2
  Kolbjørn Johansen Hønefoss 0 0 Klasse 2 Gr.3
  Rawas Khan 0 0 Klasse 5 Gr.1
  Rawas Khan 0 0 Klasse 5 Finale
  Eivind Grunt Kreken Nordstrand SKU 0 0 Miniputt Gr.2
  Atle Limburg 0 0 Klasse 4 Gr.2
  Nils W Lorange Follo 0 0 Klasse 3 Gr.4
  Frode Lund 0 0 Klasse1 Gr.1
  Lasse Midtstue OSS 0 0 Klasse 3 Gr.2
  Mattis Mikelsen Asker 0 0 Kadett Gr.2
  Jonas Bringsvor Nilsen Søråshøgda Skolesjakklubb 0 0 Miniputt Gr.1
  Thomas Nilsson Nordstrand 0 0 Klasse 4 Gr.4
  Amelia Nordquelle Nordstrand SKU 0 0 Miniputt Gr.2
  Daniel Nordquelle Nordstrand SKU 0 0 Lilleputt Gr.2
  No Player 0 0 Mester Gr.2
  Per Nicolai Robertsen Caissa 0 0 Klasse 4 Gr.1
  Atle Ruud Trondheim 0 0 Klasse 5 Gr.1
  Arne Sale 0 0 Klasse 2 Gr.4
  Alisha Shehzad 0 0 Miniputt Gr.1
  Dag Sjøberg 0 0 Klasse 5 Gr.2
  Dag Sjøberg 0 0 Klasse 5 Finale
  Aleexander Strømberg 0 0 Miniputt Gr.3
  Sigve Sundsbø Elefantene sjakkakademi 0 0 Kadett Gr.1
  Jan Margido Svensen Molde 0 0 Klasse 3 Gr.3
  Jan Margido Svensen Molde 0 0 Klasse 3 Finale
  Ivar Sømhovd Nittedal 0 0 Klasse 1 Gr.2
  Julie Sømhovd Nittedal 0 0 Miniputt Gr.3
  Stian Sømhovd 0 0 Klasse 5 Gr.2
  Jørgen Thingstad 0 0 Klasse 5 Gr.3
  Sven Olav Wold Direkte 0 0 Klasse 4 Gr.3
  Robin Wullum Svartlamon 0 0 Klasse 4 Gr.3
  Gabriele Zippi Groruddalen 0 0 Klasse 4 Gr.4
  Magnus Årdal SK av 1911 U 0 0 Miniputt Gr.2
You can sort the list by clicking the column headers

Group overview:
Group:Mester FinaleMester Gr.1Mester Gr.2Mester Gr.3Mester Gr.4Klasse 1 FinaleKlasse1 Gr.1Klasse 1 Gr.2Klasse1 Gr.3Klasse 2 FinaleKlasse 2 Gr.1Klasse 2 Gr.2Klasse 2 Gr.3Klasse 2 Gr.4Klasse 2 Gr.5Klasse 3 FinaleKlasse 3 Gr.1Klasse 3 Gr.2Klasse 3 Gr.3Klasse 3 Gr.4Klasse 4 FinaleKlasse 4 Gr.1Klasse 4 Gr.2Klasse 4 Gr.3Klasse 4 Gr.4Klasse 5 FinaleKlasse 5 Gr.1Klasse 5 Gr.2Klasse 5 Gr.3Klasse 5 Gr.4Senior FinaleSenior Gr.1Senior Gr.2Junior FinaleJunior Gr.1Junior Gr.2Kadett FinaleKadett Gr.1Kadett Gr.2Lilleputt FinaleLilleputt Gr.1Lilleputt Gr.2Lilleputt Gr.3Miniputt FinaleMiniputt Gr.1Miniputt Gr.2Miniputt Gr.3Miniputt Gr.4TOTAL
Player count:8101099899101014121212128121212128121212128888881011810881010881010810101010473
Avg. FIDE rating:234422322217230421981955200819261923186017931795169018061750167016611657163716621558-1509137613531505-1378-15051922174519451965192518951768179116201758156915901532148114981553148814341797
Avg. Federal rating:233121872184214622011876183718261867168716261615163316331609136513611363136213461185112511151135114289091587383687119211611164420842012201518151608170017121232134312491098961900102910281528