Translations

Autotranslations

 Share this!
   
   
Tournament name:

NM for ungdom 2010


Updated
nov 21 10
@ 22:44

Views:66408

Site powered by:

TournamentService
Locations of visitors to this page

Site:

Quality Hotel & Resort Fagernes

Play date:

19. - 21. nov 10

 Welcome   Signup   Participants   Games   Standings  Other tournaments

Participants:
TitleGiven nameLast nameClubn-Rtgi-RtgFedGroup
FM Daniel Jakobsen Kovachev OSS 2311 2307 A 17-26
CM Inge Sandstad Skrondal Akademisk 2241 2270 A 17-26
  Benjamin Arvola Tromsø 2181 2217 A 17-26
  Jon Kristian Haarr Stavanger 2194 2215 A 17-26
  Odin Blikra Vea Stavanger 2207 2214 A 17-26
  Vegar Koi Gandrud Veien Ssk 2198 2203 A 17-26
  Anders Hobber Porsgrunn 2165 2196 B 15-16
  Even Thingstad Modum SKU 2117 2159 A 17-26
  Peter Flermoen Harstad SKU 2139 2158 C 13-14
  Odd Martin Guttulsrud 1911U 2114 2110 B 15-16
  Kristoffer Madland Stavanger 2038 2051 A 17-26
  Håkon Haugsrud Lillehammer 1877 2050 A 17-26
  Christian Grundekjøn Tromsø 1619 2015 A 17-26
  Anders Thingstad Modum SKU 2019 2014 B 15-16
  Erlend Kyrkjebø Stavanger 1851 1970 B 15-16
  Fredrik Beer Jacobsen Stavanger 1846 1951 B 15-16
  Tor Botheim 1911U 1911 1949 B 15-16
  Markus Moripen Nordstrand 1852 1937 B 15-16
  Ole Emil Frisvold Bergens 1939 1927 B 15-16
  Jathavan Suntharalingam OSSU 1763 1925 B 15-16
  Timmie Nygaard Caissa 1875 1923 A 17-26
  Stian Johansen Moss 1884 1919 B 15-16
  Jens Hjorth Kjølberg 1911U 1766 1912 B 15-16
  Asbjørn O. Steinskog Sandnes 1827 1887 A 17-26
  Harald Mikalsen Alta 1709 1859 A 17-26
  Vegard Simensen Kristiansund 1568 1858 A 17-26
  Henning Kjøita 1911U 1817 1843 C 13-14
  Johan Salomon Nordstrand 1751 1836 C 13-14
  Jørgen Hoel Bergens 1717 1815 B 15-16
  Alf Gjøran Jakobsen Alta 1635 1815 A 17-26
  Simon Barane Sandnes 1548 1813 B 15-16
  Torgeir Kjøita 1911U 1635 1796 C 13-14
  Trym Daniel Rødvik Hamar 1675 1759 B 15-16
  Håvard M Skagseth Tromsø 1469 1755 B 15-16
  Erle Andrea Marki Hansen Kristiansand 1667 1736 C 13-14
  Viktor W. Mathisen Nittedal SKU 1450 1731 C 13-14
  Eivind Aartun Stavanger 1076 1673 C 13-14
  Reid Erik Friberg Porsgrunn 1476 1668 C 13-14
  Alise Haukenes Hamar 1392 1635 C 13-14
  Jonas H Rasmussen Bergens 1417 1628 C 13-14
  Caroline Beer Jacobsen Stavanger 1211 1593 C 13-14
  Monika Machlik Tromsø 1432 1561 C 13-14
  Raksha Rathan OSSU 1430 1463 B 15-16
  Aryan Tari OSSU 1986 0 D 12
  Jo Kristian Løberg OSS 1927 0 A 17-26
  Lars Oskar Hauge OSSU 1849 0 D 12
  Sebastian Mihajlov OSSU 1747 0 D 12
  Armin Gholami OSSU 1662 0 D 12
  Elise Forså Tromsø 1649 0 B 15-16
  Johan-Sebastian Christiansen Caissa 1648 0 D 12
  Samuel Riiser OSSU 1537 0 D 12
  Kjell Håkon Lien Tyristrand SK 1534 0 D 12
  Johannes Haug Nordstrand 1516 0 F 10
  Mathias Sætre Bergens 1488 0 D 12
  Johannes Høva Bøhler 1911U 1467 0 C 13-14
  Knut Ø Abrahamsen Nordstrand 1446 0 B 15-16
  Bibek Liu Strømmen 1439 0 C 13-14
  Jarani Suntharalingam OSSU 1438 0 C 13-14
  Magnus Aarthun Stavanger 1437 0 A 17-26
  Maud Rødsmoen OSS 1418 0 C 13-14
  Sigve Haugsdal Masfjorden 1390 0 B 15-16
  Håkon N Nordstrøm Bergens 1365 0 C 13-14
  Sigve Hølleland Ostereidet 1321 0 C 13-14
  Ulrik Olsen OSSU 1321 0 E 11
  Jon Machlik Tromsø 1303 0 C 13-14
  Eivind Sæteren Berntsen Nordstrand 1301 0 B 15-16
  Lasse E Bjørn Tromsø 1297 0 C 13-14
  Edit Machlik Tromsø 1270 0 C 13-14
  Sondre Merkesvik Bergens 1270 0 F 10
  Benjamin Imsrud Caissa 1269 0 E 11
  Snorre Rygg Nord-Odal 1269 0 C 13-14
  Sindre Brobakken Hamar 1256 0 B 15-16
  Benjamin Mjelde Andersen Moss 1224 0 B 15-16
  Erik B Grammeltvedt OSSU 1215 0 D 12
  Øyvind Hoem Vaseng Kristiansund 1205 0 C 13-14
  Daniel Steen Hauge Strømmen SKU 1201 0 D 12
  Endre Machlik Tromsø 1188 0 F 10
  Audun Hoem Kristiansund 1185 0 A 17-26
  Kjetil Andås Masfjorden 1181 0 C 13-14
  Marius Eriksen Nord-Odal 1160 0 D 12
  Marte B Kyrkjebø Stavanger 1158 0 D 12
  Egil Aarstad Fjeldheim Nordstrand 1154 0 C 13-14
  Rasmus L Haugland Modum 1115 0 E 11
  Hanna B Kyrkjebø Stavanger 1113 0 D 12
  Eskil Ekeland Grønn OSSU 1105 0 E 11
  Didrik Braathen Nordstrand 1103 0 E 11
  Shaun Ondo OSSU 1083 0 E 11
  Henrik Øie Løbersli Kristiansund 1081 0 C 13-14
  Anita Gholami OSS 1079 0 C 13-14
  Arman K. Ghaderi Byåsen 1069 0 G 0-9
  Petter Martin Hestvik Nordstrand 1065 0 B 15-16
  Roald Larssen Harstad 1061 0 B 15-16
  Martin Skog Aalesunds 1034 0 B 15-16
  Martin Bergsjø Østby OSS 1022 0 F 10
  Ødøn Toth Engegård Harstad SKU 1018 0 C 13-14
  Andreas G Tryggestad Nordstrand 1016 0 G 0-9
  Paulius Cigriejus Gjøvik SKU 1009 0 C 13-14
  Eirik Moltu Sarpsborg 1001 0 B 15-16
  Oscar Wilhelm Wiggen Alta 1001 0 D 12
  Jens Hofgaard Eikre Halden 988 0 C 13-14
  Vegard Kallset Kristiansund 973 0 C 13-14
  Kristian Haagaas Nordstrand 958 0 B 15-16
  Cornelius Kvendseth Nordstrand 958 0 E 11
  Vegard Andre Roen Setskog USK 947 0 B 15-16
  Vebjørn Olstad Hamar 931 0 D 12
  Matias Birkeland Bergens 907 0 D 12
  Erlend Bergwitz Saur 1911U 907 0 D 12
  Sverre S Dyrhaug Stavanger 905 0 C 13-14
  Adrian Hitland Bergens SKU 895 0 D 12
  Edel Johanne Myraunet Frosta Bsk 889 0 C 13-14
  Karl Andreas Høydal OSSU 860 0 E 11
  August Berntsen-Øybø 1911 851 0 F 10
  Sturla B Saur 1911U 840 0 F 10
  Martin Saltvedt Stavanger 823 0 E 11
  Shervin Koushan Byåsen Sk 818 0 E 11
  Andreas Tveranger Masfjorden 800 0 B 15-16
  Ingvild Brekke Fløtten Modum 799 0 D 12
  Simen Nyborg Setskog USK 795 0 A 17-26
  Martin Gamst Johnsen Tromsø 793 0 D 12
  Odin Aarstad Solum Strømmen 790 0 E 11
  Håvard Haugsvær Masfjorden 781 0 C 13-14
  Thomas Solem Nordstrand 774 0 E 11
  Marlene S Østebø Stavanger 772 0 E 11
  Kazim Yilmaz Modum 753 0 C 13-14
  Iver Halse Kristiansund 746 0 D 12
  Oskar M Andreassen Stavanger 745 0 D 12
  Trygve Dahl Hell 741 0 F 10
  Einar Moe Tandberg Modum 740 0 C 13-14
  Kristian Brudeli Modum 733 0 C 13-14
  Fredrik Johansen Alta 719 0 D 12
  Tobias Lien Fredriksstad 701 0 D 12
  Arnt Fjellheim Modum 698 0 D 12
  Elise Sjøttem Jacobsen Tromsø 692 0 F 10
  Øyvind Brekke Fløtten Modum 671 0 E 11
  Regine Forså Tromsø 669 0 F 10
  Jonas Haukenes Hamar 669 0 F 10
  Gjermund Tandberg Modum 667 0 F 10
  Eirik Hauge Fana 662 0 B 15-16
  Even Koi Kopland Modum 633 0 E 11
  Daniel Imsrud Caissa 612 0 D 12
  Helene Lorem Tromsø 609 0 F 10
  Jørgen Brobakken Hamar 608 0 E 11
  Elias Haukenes Hamar 606 0 G 0-9
  Håvar Dahl Hell 590 0 G 0-9
  Silje Malen Roen Setskog USK 565 0 B 15-16
  Jens Fjellheim Modum 556 0 B 15-16
  Jørgen Thingstad Modum 538 0 E 11
  Lars Moltu Sarpsborg 521 0 C 13-14
  Ian Dahl Hell 519 0 G 0-9
  Silje Nyborg Setskog USK 515 0 A 17-26
  Malin Imsrud Caissa 505 0 G 0-9
  Martin T. Aaserud Fredrikstad 0 0 B 15-16
  Sherington Amarapala Strømmen Sku 0 0 C 13-14
  Alice Andreassen Figgjo BSK 0 0 F 10
  Christopher Andreassen Figgjo Bsk 0 0 C 13-14
  Joachim Andreassen Figgjo Bsk 0 0 C 13-14
  Paul Christian Auke Konnerud 0 0 E 11
  Anders Nilsson Aure Drammens 0 0 D 12
  Sebastian Berg-Olsen 1911U 0 0 F 10
  Håkon Hansen Bergrem 1911U 0 0 G 0-9
  Johannes Bergsgard Lindern, Oslo 0 0 G 0-9
  Sander Sunde Bernhus Sørum 0 0 F 10
  Eirik Brådland Bjelland Sandved SSK 0 0 E 11
  Ådne Bjelland Stavanger 0 0 G 0-9
  Sander Bjørkevoll Setskog USK 0 0 F 10
  Dag Einar Bjørkevoll Nord Nittedal 0 0 E 11
  Aleksander Blonz Stavanger 0 0 F 10
  Jesper Bremseth Aspenes Harstad SKU 0 0 C 13-14
  Eivind Bruaset Byåsen SK 0 0 G 0-9
  Eskil Bruaset Byåsen SK 0 0 G 0-9
  Axel Brundell 1911U 0 0 G 0-9
  Kristoffer Bråtveit Stavanger Sku 0 0 F 10
  Ole Kristian Burhol Klyve 0 0 G 0-9
  Torgeir Tiger USK 0 0 G 0-9
  Eivind X. Djurhuus Nordstrand 0 0 F 10
  Elias Von Düring Moss SKU 0 0 G 0-9
  Vegard Engan-Larsen Moss 0 0 E 11
  Leander Eriksen Ridabu 0 0 G 0-9
  Idar Evenstad Harstad SKU 0 0 F 10
  Aleksander Flæsen Stavanger 0 0 G 0-9
  Henning Flæsen Stavanger Sku 0 0 F 10
  Aleksander Fossan Stavanger Sku 0 0 G 0-9
  Andreas Fossan Stavanger Sku 0 0 E 11
  Benjamin Fossan Stavanger Sku 0 0 F 10
  Yngve Götestam Fossheim Lindern, Oslo 0 0 G 0-9
  Megan Alyssa Garcia Tiger USK 0 0 G 0-9
  Martin Gregusson 0 0 E 11
  Ingrid Andrea Greibrokk Alta 0 0 F 10
  Thomas Grunnsund Klyve 0 0 G 0-9
  Embla Ekeland Grønn OSSU 0 0 G 0-9
  Elias Gåre Opstad 0 0 E 11
  Odin N. Heier OSSU 0 0 G 0-9
  Vetle Henrik Hvoslef OSSU 0 0 C 13-14
  Truls Kløfsrud Jauert Moss 0 0 G 0-9
  Magnus Dahl Jenssen Kristiansund 0 0 E 11
  Camilla Johnsen Stavanger 0 0 E 11
  Kjetil Kaland Gjøvik SKU 0 0 C 13-14
  Amir Keadana Smeaheia 0 0 C 13-14
  Simon Ulrik Kvalheim Tiger USK 0 0 G 0-9
  Ingrid Jørdre Kvamme Bergens SKU 0 0 G 0-9
  Thomas Jørdre Kvamme Bergens SKU 0 0 G 0-9
  Thyra Kvendseth Nordstrand 0 0 G 0-9
  Christoffer Langseth Harstad SKU 0 0 E 11
  Ulrikke Langvik Byåsen SK 0 0 G 0-9
  Michael Lauesen Brattås Usk 0 0 C 13-14
  Nicolai Lindaas Drammen 0 0 D 12
  Bishal Liu Strømmen SKU 0 0 G 0-9
  Martin Lopez Sørum SKU 0 0 F 10
  Christian Hegg Lothe Nordstrand 0 0 F 10
  Benjamin Lysø Klyve 0 0 G 0-9
  Kasper Magnussen 0 0 G 0-9
  Thomas Lund Mathisen 1911 0 0 C 13-14
  Amalie Isabel Merkesvik Bergens 0 0 G 0-9
  Vladimir Merzliakov Alta 0 0 G 0-9
  Anne Margrete Myraunet Frosta Bsk 0 0 E 11
  Bernt Magnus Myraunet Frosta Bsk 0 0 G 0-9
  Jan Olav Møen Brattås Usk 0 0 C 13-14
  Olav Baade Møen Veien SSK 0 0 F 10
  Iacob Nedreaas Tiger USK 0 0 F 10
  Andre Nielsen Alta 0 0 G 0-9
  Daniel Nordquelle Nordstrand 0 0 G 0-9
  Mats Nærheim Smeaheia 0 0 G 0-9
  Adrian H Oddenes Fredriksstad 0 0 B 15-16
  Emil Andre Olsen Kristiansund 0 0 E 11
  William Sandberg Olsen Moss 0 0 G 0-9
  Gard Oterholt Klyve 0 0 G 0-9
  Kristian Oterholt Klyve 0 0 F 10
  Jon Even H Pehrson Gjøvik SKU 0 0 C 13-14
  Bjarke L Pettersen Gjøvik SKU 0 0 D 12
  Lars Phan Valdres BSK 0 0 F 10
  Marius Reiersen Tyristrand SK 0 0 D 12
  Eivind Risting 1911U 0 0 F 10
  Kjell-Kristian Wiklund Rognli 0 0 E 11
  Lars Rikard Rådstoga Brattås Usk 0 0 C 13-14
  Kimiya Sajjadi OSSU 0 0 D 12
  Andrea Salomon Nordstrand 0 0 E 11
  Audun Helgeland Sannæs Brattås 0 0 D 12
  Halle Saupstad Harstad SKU 0 0 C 13-14
  Jonatan Simonsen Klyve 0 0 G 0-9
  Axel Sit Nordstrand 0 0 E 11
  Aschmirthan Sivaranjan Nordstrand 0 0 D 12
  Pradheeban Sivaranjan Nordstrand 0 0 G 0-9
  William Skaftnes Ullr 0 0 G 0-9
  Sture Fuglestad Skare Bergens SKU 0 0 D 12
  Ingrid Skaslien Tiger USK 0 0 G 0-9
  Maria Skaslien Tiger USK 0 0 G 0-9
  Sverre Skjølingstad Stavanger Sku 0 0 G 0-9
  Michael Solem Nordstrand 0 0 G 0-9
  Odd Aarstad Solum Strømmen Sku 0 0 G 0-9
  David S. Spilde Tiger USK 0 0 G 0-9
  Ingen Spiller 0 0 A 17-26
  Ingen Spiller 0 0 A 17-26
  Håkon Kristoffer Stokke Gjøvik SKU 0 0 C 13-14
  Sigve Sundsbø Byåsen 0 0 F 10
  Eivind Svanes Stavanger Sku 0 0 F 10
  Eline H. Sørbye Tromsø Sku 0 0 F 10
  Henrik G. Tallaksen Stavanger Sku 0 0 F 10
  Bror Kristian Tandberg Simonsen Hølen SKU 0 0 E 11
  Linnea Garberg Tryggestad Nordstrand 0 0 G 0-9
  Nikolai Tvedt 0 0 G 0-9
  Matias Villasenor-Ranvik 1911U 0 0 G 0-9
  Hipolit Wilczek Klyve 0 0 D 12
  Henrik Øieroset Fredrikstad 0 0 F 10
You can sort the list by clicking the column headers

Group overview:
Group:A 17-26B 15-16C 13-14D 12E 11F 10G 0-9TOTAL
Player count:22345235333552263
Avg. FIDE rating:207019011738----1914
Avg. Federal rating:17731433123811448978947181248