Translations

Autotranslations

 Share this!
   
   
Tournament name:

Det Åpne NM i hurtigsjakk 2017

  

 


Updated
apr 16 17
@ 11:04

Views:3328

Site powered by:

TournamentService
Locations of visitors to this page

Site:

Scandic Park Hotel Sandefjord

Play date:

07. - 08. jan 17

 Welcome   Signup   Participants   Live games   Games   Standings  Other tournaments

Participants:
TitleGiven nameLast nameClubn-Rtgi-RtgGroup
  Kristoffer Haugan Tønsberg 1226 1549 Gruppe C
  Jonas W Strømsodd Trondheim 1149 1547 Gruppe C
  Magne Lind Lillehammer 1099 1519 Gruppe C
  Asbjørn Larvik 980 1500 Gruppe C
  Trond Risberg Porsgrunn 1154 1496 Gruppe C
  Sander Fuglestein Sevland 1065 1483 Gruppe C
  Magnus Sæthre Nittedal 905 1481 Gruppe C
  Simon T Johannessen Kragerø 1017 1478 Gruppe C
  Svein Erik Holmen Elverum 1124 1467 Gruppe C
  Atle Stærli Nordstrand 1172 1456 Gruppe C
  Trond Nygaard Groruddalen 1089 1449 Gruppe C
  Helge F Pedersen 1911 1145 1447 Gruppe C
  Ola Kvaløy Stavanger 1075 1443 Gruppe C
  Lasse Skaansar Lillehammer 1121 1416 Gruppe C
  Bent Fredrik Budde Vålerenga 881 1406 Gruppe C
  Johan Lien Hønefoss 903 1404 Gruppe C
  Gard S Hagen Elverum 1051 1403 Gruppe C
  Asle Tandberg Modum 1075 1393 Gruppe C
  Kjell Ringstad Caissa 1080 1392 Gruppe C
  Håvard Skotheim Tønsberg 1053 1389 Gruppe C
  Kristian Markhus Brekke Groruddalen 1153 1388 Gruppe C
  Sheroni Amarapala Strømmen 1145 1385 Gruppe C
  Per-Erik Evensen Modum 1061 1375 Gruppe C
  Leif Runar Forsth Groruddalen 1026 1367 Gruppe C
  Jonatan Espeland Porsgrunn 957 1363 Gruppe C
  David Luangtep Vangen 1911 1177 1360 Gruppe C
  Odd-Einar Ingebretsen Holmestrand 1044 1360 Gruppe C
  Anders Ivan Stein Nittedal 904 1349 Gruppe C
  Morten Bentsen Nordstrand 1091 1340 Gruppe C
  Erlend Teum Hamar 1074 1332 Gruppe C
  Andreas Røberg Beitnes Nordstrand 1067 1331 Gruppe C
  Hy Chang Vo Bærum 1006 1324 Gruppe C
  Terje Wahl Lillestrøm 984 1313 Gruppe C
  Alex Flåtrud Bærum 1066 1312 Gruppe C
  Arne Kjelsbøl Huse Nordstrand 1022 1303 Gruppe C
  Emma Viktoria L Marthinussen Konnerud 899 1302 Gruppe C
  Johnny Myklebust OSS 1164 1298 Gruppe C
  Odd N Tøstibakken Hamar 1095 1281 Gruppe C
  Sergey Eliseev Sandnes 1025 1263 Gruppe C
  Ingunn Egeberg Vari Trondheim 0 1259 Gruppe C
  Ingvar Torjesen Kveim Kragerø 635 1257 Gruppe C
  Fredric Opheim Larsen Porsgrunn 943 1252 Gruppe C
  Vebjorn Maanum Leonhardsen Bærum 0 1247 Gruppe C
  Ask Amundsen Strømmen 895 1245 Gruppe C
  Henning Plischewski Porsgrunn 894 1245 Gruppe C
  Magnus Årdal 1911 921 1214 Gruppe C
  Livia Lindstad Nordstrand 637 1161 Gruppe C
  Jørgen Vamnes Sæther Strømmen 784 1129 Gruppe C
  Eva Skaslien Vålerenga 877 1128 Gruppe C
  Aleksander Kjærstad Groruddalen 649 1124 Gruppe C
  Thomas Kirkholm Skauen Kragerø 621 1102 Gruppe C
  Amelia Nordquelle Nordstrand 881 1085 Gruppe C
  Erik Opseth Elverum 642 1073 Gruppe C
  Elias Hestvik Bærum 753 1020 Gruppe C
  Thomas Skavreaker Porsgrunn 1466 0 Gruppe C
  Markus Knutsen OSS 1148 0 Gruppe C
  Marius Christensen Caissa 1138 0 Gruppe C
  Anton Amarapala Strømmen 1108 0 Gruppe C
  Tom Roar Pedersen Drammen 1100 0 Gruppe C
  Scott Macody Lund Trondheim 1080 0 Gruppe C
  Shaya Irandoust Sarpsborg 1055 0 Gruppe C
  Andreas Götestam Fossheim Fribonden 1043 0 Gruppe C
  Lykke-Merlot Helliesen Caissa 1028 0 Gruppe C
  Niklas Unneland Aalesunds 979 0 Gruppe C
  Daniel Straume Beadle Fana 963 0 Gruppe C
  Øyvind Holmen Longva Levanger 883 0 Gruppe C
  Linnea Larre OSS 832 0 Gruppe C
  Lars Gunnar Sæther Strømmen 827 0 Gruppe C
  Elias Fredrik Budde Vålerenga 802 0 Gruppe C
  Fredrik Østlie Pettersen Hamar 751 0 Gruppe C
  Love Maxim Engedal Sharma OSS 716 0 Gruppe C
  Guru Wanda Wanvik OSS 710 0 Gruppe C
  Daniel Fossan Stavanger 699 0 Gruppe C
  Tobias Nerland Hamar 698 0 Gruppe C
  Egil Peter Budde Vålerenga 687 0 Gruppe C
  Steinar Årdal 1911 680 0 Gruppe C
  Pål Gjersvik Hamar 677 0 Gruppe C
  Espen Nordby Hamar 620 0 Gruppe C
  Amadeus Hestvik Evenshaug Bærum 519 0 Gruppe C
  Abishan Arulmaran Indre Østfold 0 0 Gruppe C
  Sigurd Høiseter Brattlien Nittedal sjakklubbs ungdo 0 0 Gruppe C
  Storm Høiseter Brattlien Nittedal sjakklubbs ungdo 0 0 Gruppe C
  Magnus Bogen Brurok 0 0 Gruppe C
  Harald Magnus Børresen Porsgrunn 0 0 Gruppe C
  Johannes Kvadsheim Fagernes Tønsberg 0 0 Gruppe C
  Haakon Faye-Lund Caissas ungdom 0 0 Gruppe C
  Frode Floen Hamar 0 0 Gruppe C
  Daniel Fremmegard Spydeberg 0 0 Gruppe C
  Jens Tore Fremmegard Spydeberg 0 0 Gruppe C
  Tobias Øvrebø Føske Horten 0 0 Gruppe C
  Fredrik Røyeng Habostad Nordstrand 0 0 Gruppe C
  Mats Myhr Hansen Hamar 0 0 Gruppe C
  Bobo Hedin Bærum 0 0 Gruppe C
  Knut Simon Helland Bergens 0 0 Gruppe C
  Johan Hjorthaug Caissa 0 0 Gruppe C
  Olav Hjorthaug Caissa 0 0 Gruppe C
  Theodor Holter Rakkestad 0 0 Gruppe C
  Elham Hosainy Gjøvik Sku 0 0 Gruppe C
  Sivert Ihlen Larvik Sjakklubbs Ungdom 0 0 Gruppe C
  Louis Khoo-Thwe OSS 0 0 Gruppe C
  Emilie Kjærås Tønsberg 0 0 Gruppe C
  Lars Espen Kristiansen Moss 0 0 Gruppe C
  Ibragim Madagov Hamar 0 0 Gruppe C
  Tias Sebastian Lian Marthinussen Konnerud Sku 0 0 Gruppe C
  Aksel Nes Nittedal 0 0 Gruppe C
  Johan Nysveen Bærum 0 0 Gruppe C
  William Alexander Olsen Bærum Ssu 0 0 Gruppe C
  Robin Olsen Pedersen Tønsberg Ungdomssjakklubb 0 0 Gruppe C
  Simen Raaen Horten 0 0 Gruppe C
  Iver Sande Groruddalen 0 0 Gruppe C
  Eirik Selsaas Haugaland 0 0 Gruppe C
  Robert Syvertsen Indre Østfold 0 0 Gruppe C
  Kristian Sæle OSS 0 0 Gruppe C
  Herman Sæthre Nittedal sjakklubbs ungdo 0 0 Gruppe C
  Liam Falao Sørensen Horten 0 0 Gruppe C
  Lynny Falao Sørensen Horten 0 0 Gruppe C
  Kha Chang Vo Bærum 0 0 Gruppe C
  Zephyrus De Vreught Caissa 0 0 Gruppe C
  Adam Wasa-Schrader Nordstrand SKU 0 0 Gruppe C
  Lars Erik Werme 0 0 Gruppe C
You can sort the list by clicking the column headers

Group overview:
Group:Gruppe AGruppe BGruppe CTOTAL
Player count:70141120331
Avg. FIDE rating:2053164213331691
Avg. Federal rating:198914279571439