Translations

Autotranslations

 Share this!
   
   
Tournament name:

Det Åpne NM i hurtigsjakk 2017

  

 


Updated
apr 16 17
@ 11:04

Views:10495

Site powered by:

TournamentService
Locations of visitors to this page

Site:

Scandic Park Hotel Sandefjord

Play date:

07. - 08. jan 17

 Welcome   Signup   Participants   Live games   Games   Standings  Other tournaments

Participants:
TitleGiven nameLast nameClubn-Rtgi-RtgGroup
  Thor Roverud Caissa 1741 1960 Gruppe B
  Rune Hansen Caissa 1724 1943 Gruppe B
  Ole Jonny Kloster Sevland 1642 1906 Gruppe B
  Svein Erik Lurdalen Kongsberg 1727 1900 Gruppe B
  Benjamin Fossan Stavanger 1831 1883 Gruppe B
  Raad Mirza 0 1841 Gruppe B
  Jussi Dyrnes Nordstrand 1668 1830 Gruppe B
  Geir Brobakken Hamar 1674 1825 Gruppe B
  Finn Henrik Aas Nittedal 1646 1824 Gruppe B
  Odd Pedersen Ullr 1624 1823 Gruppe B
  Stale Rein Horten 1675 1821 Gruppe B
  Babak Irandoust Sarpsborg 1486 1812 Gruppe B
  Øyvind Bakken Porsgrunn 1698 1811 Gruppe B
  Reidar Magne Wangen Lillehammer 0 1809 Gruppe B
  Thyra Kvendseth Nordstrand 1690 1806 Gruppe B
  Rolf Livendahl Fredriksstad 1378 1796 Gruppe B
  Elham Abdrlauf OSS 1353 1788 Gruppe B
  Tobias Leknes 0 1784 Gruppe B
  Egil Melkevik Sevland 1620 1781 Gruppe B
  Bjarte Engeset Larvik 1559 1781 Gruppe B
  Aage Mella Strømmen 1663 1768 Gruppe B
  Karl Sebastian Porsgrunn 1624 1768 Gruppe B
  David Nesse Sandnes 1518 1755 Gruppe B
  Odin Nikolai Heier 1911 1706 1748 Gruppe B
  John Olav Kroken Stjernen 1348 1747 Gruppe B
  Aidin Afsari-Rad Lørenskog 1557 1745 Gruppe B
  Henrik Øieroset Fredriksstad 1476 1745 Gruppe B
  Ingrid Skaslien Vålerenga 1558 1741 Gruppe B
  Vidar Andreassen Stjernen 1557 1736 Gruppe B
  Morten Sundby Caissa 1464 1736 Gruppe B
  Geir Nesheim 1911 1534 1734 Gruppe B
  Driton Jashari Sarpsborg 1466 1734 Gruppe B
  Oddvar Solli Voss 1565 1731 Gruppe B
  Arne Sæle OSS 0 1717 Gruppe B
  Benjamin Fjellheim Groruddalen 1478 1715 Gruppe B
  Cato Bekkesletten 1911 1542 1714 Gruppe B
  Aksel Bu Kvaløy Stavanger 1571 1708 Gruppe B
  Lars Sevald Leknes Akademisk 1363 1704 Gruppe B
  Otto Brokke Drammens 1401 1700 Gruppe B
  Per Fredrik Holand Bodø 1331 1700 Gruppe B
  Arne Unneland Aalesunds 1411 1698 Gruppe B
  Terje U. Engebretsen Fredriksstad 1288 1696 Gruppe B
  Jan Fuglseth Follo 1478 1694 Gruppe B
  Erik Grindbakken Stjernen 1482 1691 Gruppe B
  Mathias Unneland Aalesunds 1525 1690 Gruppe B
  Johnny Sebastian Porsgrunn 1480 1681 Gruppe B
  Jan Hugo Eriksen Stjernen 1438 1680 Gruppe B
  Andreas Sebastian Porsgrunn 1636 1678 Gruppe B
  Lasse Midtstue OSS 1432 1676 Gruppe B
  Roger Granum Hønefoss 1433 1675 Gruppe B
  Eivind Lilleseth Asker 1509 1674 Gruppe B
  Mathias Lind Schouten Tromsø 1510 1671 Gruppe B
  Richard Flores Eidsvoll 1545 1669 Gruppe B
  Elias Hulleberg Sidali OSS 1545 1668 Gruppe B
  Maximilian L Lystad Vålerenga 1545 1665 Gruppe B
  Morten Rolstad OSS 1491 1663 Gruppe B
  Andreas Tenold Nordstrand 1474 1662 Gruppe B
  Simen Sørensen Sevland 1401 1662 Gruppe B
  Sondre Lillestøl Melaa OSS 1536 1659 Gruppe B
  Linnea Garberg Tryggestad Nordstrand 1416 1658 Gruppe B
  Erik Verner Andersen Larvik 1444 1653 Gruppe B
  Oliver Opseth Hamar 1469 1651 Gruppe B
  Tor Skaslien Vålerenga 1408 1647 Gruppe B
  Ole Petter Pedersen Kampen 1438 1645 Gruppe B
  Pal Nordquelle 0 1644 Gruppe B
  Maria Greibrokk Alta 1660 1642 Gruppe B
  Harald Omland Asker 1401 1639 Gruppe B
  Torben Winther Jensen OSS 1416 1631 Gruppe B
  Leif Edvin Wærstad OSS 1483 1630 Gruppe B
  Bjørn M. Ellingsen Stavanger 1497 1629 Gruppe B
  Johnny Lund Nordstrand 1373 1618 Gruppe B
  Lars Martin Krogseth Lillehammer 1372 1618 Gruppe B
  Torbjørn Valvåg Tromsø 1367 1615 Gruppe B
  Erling Støre Lillehammer 1347 1615 Gruppe B
  Ståle Nilssen Asker 1427 1614 Gruppe B
  Mattis Mikelsen Bærum 1218 1614 Gruppe B
  Rune Bergquist Tønsberg 1324 1608 Gruppe B
  Stig Omar Eide Luster 1430 1605 Gruppe B
  Max Dahl 1911 1471 1603 Gruppe B
  Harald Mottang Stjernen 1405 1600 Gruppe B
  Kazim Yilmaz Modum 1460 1596 Gruppe B
  Embla Ekeland Grønn OSS 1520 1595 Gruppe B
  Maria Næss Vålerenga 1482 1578 Gruppe B
  Aleksander Johansen OSS 1252 1576 Gruppe B
  Runar Torpe Lien Porsgrunn 1088 1575 Gruppe B
  Martin Follo 1285 1572 Gruppe B
  Bjørn Magnus Larvik 1430 1570 Gruppe B
  Alf Marius Kjærås Tønsberg 1395 1562 Gruppe B
  Jan Ove Lorentzen Porsgrunn 1296 1554 Gruppe B
  Einar Elfinn Glasø Hamar 1265 1548 Gruppe B
  Nicholas Bergh Stjernen 1358 1547 Gruppe B
  Erik Grong Horten 1255 1545 Gruppe B
  Anders S. Jensen Lillestrøm 1482 1540 Gruppe B
  Oddbjorn Sjogren 0 1538 Gruppe B
  Bjørn Lie Caissa 1270 1535 Gruppe B
  Tomislav Marosevic Stjernen 1351 1534 Gruppe B
  Trond Munkejord OSS 1216 1527 Gruppe B
  Per Tore Pedersen Sevland 1257 1519 Gruppe B
  Leif Tidemann-Andersen Caissa 1330 1513 Gruppe B
  Haakon Wright Groruddalen 1393 1512 Gruppe B
  Håvard Aarvik-Hansen Drammens 1309 1511 Gruppe B
  Svein Thore Sivertsen Stjernen 1236 1506 Gruppe B
  Fredrik Grundekjøn Tromsø 0 1500 Gruppe B
  Mats Nærheim Sandnes 1239 1497 Gruppe B
  Robert Johan Sandven Kongsberg 1220 1493 Gruppe B
  Jonas August Bernstein Stjernen 1299 1489 Gruppe B
  Sigurd Lauvås Gaure OSS 1340 1487 Gruppe B
  David Crosby Moss 1311 1477 Gruppe B
  Erlend Reigstad Hamar 1354 1474 Gruppe B
  Alexander Tjora Stavanger 1077 1466 Gruppe B
  Gjermund Tandberg Modum 1314 1462 Gruppe B
  Neil E Sharma OSS 772 1456 Gruppe B
  Frode Storli Hamar 1312 1450 Gruppe B
  Axel Tunsjø OSS 1254 1428 Gruppe B
  Brage Myran Hell 1226 1428 Gruppe B
  Stian Bækkevold Porsgrunn 1310 1426 Gruppe B
  Eivind Grunt Kreken Nordstrand 1201 1413 Gruppe B
  Hallvard Haug Flatebø Sevland 1077 1397 Gruppe B
  Per Magnus Larsen Porsgrunn 1080 1356 Gruppe B
  Lom Madagov Hamar 0 1344 Gruppe B
  Ørjan Holt Porsgrunn 1003 1146 Gruppe B
  Yngve Fossheim Fribonden 1640 0 Gruppe B
  Øyvind Fossheim Fribonden 1628 0 Gruppe B
  Ivar Dommersnes Stavanger 1577 0 Gruppe B
  Thomas G Larsen Larvik 1516 0 Gruppe B
  Jarle Solli Bergens 1477 0 Gruppe B
  Stig Rune Kleiven Lillehammer 1473 0 Gruppe B
  Erik Kr. Zahl Pettersen Fredriksstad 1351 0 Gruppe B
  Vincent Dæhli Caissa 1117 0 Gruppe B
  Andreas G Fossheim Fribonden 1043 0 Gruppe B
  Magnus R Aunevik-Berntsen Akademisk 0 0 Gruppe B
  Kristoffer Heidar Stjernen 0 0 Gruppe B
  Harald Hærum Luster 0 0 Gruppe B
  Sigurd Ihlen Larvik 0 0 Gruppe B
  Truls Johansen Indre Østfold 0 0 Gruppe B
  Trond Nerland Hamar 0 0 Gruppe B
  Jardar Nyland Caissa 0 0 Gruppe B
  Lars-Arne Oldernes Våler 0 0 Gruppe B
  Per Rønning Ullr 0 0 Gruppe B
  Josef Thorsen Sarpsborg 0 0 Gruppe B
  Morten Wangen Lillehammer 0 0 Gruppe B
You can sort the list by clicking the column headers

Group overview:
Group:Gruppe AGruppe BGruppe CTOTAL
Player count:70141120331
Avg. FIDE rating:2053164213331691
Avg. Federal rating:198914279571439