Translations

Autotranslations

 Share this!
   
   
Tournament name:

Åpne NM lynsjakk 2017


Updated
jul 10 17
@ 17:44

Views:5240

Site powered by:

TournamentService
Locations of visitors to this page

Site:

Scandic Park Hotel Sandefjord

Play date:

06. jan 17

 Welcome   Signup   Participants   Live games   Games   Standings  Other tournaments

Participants:
TitleGiven nameLast nameClubn-Rtgi-RtgGroup
  Thor Roverud Caissa 1741 1960 Gruppe B
  Mathias Nesheim OSS 1836 1955 Gruppe B
  Svein Erik Lurdalen Kongsberg 1727 1900 Gruppe B
  Benjamin Fossan Stavanger 1843 1883 Gruppe B
  Roar Kjellstrøm Black Knights 1527 1869 Gruppe B
  Ståle Rein Horten 1675 1851 Gruppe B
  Raad Mirza 0 1841 Gruppe B
  Babak Irandoust Sarpsborg 1486 1812 Gruppe B
  Øyvind Bakken Porsgrunn 1698 1811 Gruppe B
  Thyra Kvendseth Nordstrand 1690 1806 Gruppe B
  Carl Christian Aarnes Nordstrand 1652 1797 Gruppe B
  Øyvind Fossheim Fribonden 1628 1788 Gruppe B
  Tobias Leknes Akademisk 1620 1784 Gruppe B
  Aage Mella Strømmen 1663 1768 Gruppe B
  Karl Sebastian Porsgrunn 1624 1768 Gruppe B
  Halvor H Hartvig Indre Østfold 1544 1764 Gruppe B
  Oddbjørn Christensen Tønsberg 1670 1761 Gruppe B
  Odin Nikolai Heier 1911 1706 1748 Gruppe B
  Aidin Afsari-Rad Lørenskog 1557 1745 Gruppe B
  Henrik Øieroset Fredriksstad 1476 1745 Gruppe B
  Svein Dale 1911 1596 1741 Gruppe B
  Ingrid Skaslien Vålerenga 1558 1741 Gruppe B
  Vidar Andreassen Stjernen 1595 1736 Gruppe B
  Jarle Solli Bergens 1477 1736 Gruppe B
  Oddvar Solli Voss 1565 1731 Gruppe B
  Benjamin Fjellheim Groruddalen 1478 1715 Gruppe B
  Otto Brokke Drammens 1424 1700 Gruppe B
  Lasse Lie Caissa 1507 1698 Gruppe B
  Arne Unneland Aalesunds 1411 1698 Gruppe B
  Stig-Atle Paulsen Modum 1412 1696 Gruppe B
  Jan Fuglseth Follo 1478 1694 Gruppe B
  Eirik S. Enersen Bærum 1664 1691 Gruppe B
  Erik Grindbakken Stjernen 1580 1691 Gruppe B
  Mathias Unneland Aalesunds 1525 1690 Gruppe B
  Johnny Sebastian Porsgrunn 1480 1681 Gruppe B
  Andreas Sebastian Porsgrunn 1636 1678 Gruppe B
  Eivind Lilleseth Asker 1509 1674 Gruppe B
  Mathias Lind Schouten Tromsø 1510 1671 Gruppe B
  Elias Hulleberg Sidali OSS 1545 1668 Gruppe B
  Lasse Midtstue OSS 1383 1666 Gruppe B
  Maximilian L Lystad Vålerenga 1545 1665 Gruppe B
  Andreas Tenold Nordstrand 1474 1662 Gruppe B
  Sondre Lillestøl Melaa OSS 1536 1659 Gruppe B
  Linnea Garberg Tryggestad Nordstrand 1416 1658 Gruppe B
  Karl Isak Skau Larvik 1486 1653 Gruppe B
  Oliver Opseth Hamar 1457 1651 Gruppe B
  Erik Verner Andersen Larvik 1444 1650 Gruppe B
  Jonathan K. Ski OSS 1429 1650 Gruppe B
  Harald Omland Asker 1401 1639 Gruppe B
  Bjørn M. Ellingsen Stavanger 1497 1629 Gruppe B
  Lars Martin Krogseth Lillehammer 1372 1618 Gruppe B
  Torbjørn Valvåg Tromsø 1367 1615 Gruppe B
  Erling Støre Lillehammer 1347 1615 Gruppe B
  Mattis Mikelsen Bærum 1525 1614 Gruppe B
  Ståle Nilssen Asker 1407 1614 Gruppe B
  Stig Omar Eide Luster 1430 1605 Gruppe B
  Harald Mottang Stjernen 1405 1600 Gruppe B
  Kazim Yilmaz Modum 1377 1596 Gruppe B
  Embla Ekeland Grønn OSS 1520 1595 Gruppe B
  Max Dahl 1911 1471 1587 Gruppe B
  Maria Næss Vålerenga 1482 1578 Gruppe B
  Alexander K. Ski OSS 1508 1576 Gruppe B
  Aleksander Johansen OSS 1252 1576 Gruppe B
  Runar Torpe Lien Porsgrunn 1088 1575 Gruppe B
  Alf Marius Kjærås Tønsberg 1395 1562 Gruppe B
  Elham Abdrlauf OSS 1353 1562 Gruppe B
  Jan Ove Lorentzen Porsgrunn 1296 1554 Gruppe B
  Einar Elfinn Glasø Hamar 1265 1548 Gruppe B
  Nicholas Bergh Stjernen 1358 1547 Gruppe B
  Odd Ristesund Kampen 1369 1541 Gruppe B
  Oddbjørn Sjøgren Stjernen 1371 1538 Gruppe B
  Tomislav Marosevic Stjernen 1351 1534 Gruppe B
  Eivind Borstad Tønsberg 1287 1532 Gruppe B
  Gjermund Tandberg Modum 1314 1522 Gruppe B
  Haakon Wright Groruddalen 1054 1512 Gruppe B
  Mats Nærheim Sandnes 1239 1497 Gruppe B
  Jonas August Bernstein Stjernen 1299 1489 Gruppe B
  Sigurd Lauvås Gaure OSS 1340 1487 Gruppe B
  David Crosby Moss 1311 1477 Gruppe B
  Erlend Reigstad Hamar 1354 1474 Gruppe B
  Alexander Tjora Stavanger 1077 1466 Gruppe B
  Frode Storli Hamar 1312 1450 Gruppe B
  Axel Tunsjø OSS 1254 1428 Gruppe B
  Brage Myran Hell 1226 1428 Gruppe B
  Stian Bækkevold Porsgrunn 1310 1426 Gruppe B
  Eivind Grunt Kreken Nordstrand 1201 1413 Gruppe B
  Per Magnus Larsen Porsgrunn 1080 1356 Gruppe B
  Hy Chang Vo Bærum 1006 1324 Gruppe B
  Guttorm Strande Syrrist Kristiansand 1232 1285 Gruppe B
  Ørjan Holt Porsgrunn 1003 1146 Gruppe B
  Per Ødegaard Asker 1774 1 Gruppe B
  Cato Bekkesletten 1911 1507 1 Gruppe B
  Morten Rolstad OSS 1491 1 Gruppe B
  Odd Arne Elstad Kirkegata 1373 1 Gruppe B
  Jan T Moholt Larvik 1662 0 Gruppe B
  Trond Nerland Hamar 1650 0 Gruppe B
  Yngve Fossheim Fribonden 1640 0 Gruppe B
  Stig Rune Kleiven Lillehammer 1473 0 Gruppe B
  Driton Jashari Sarpsborg 1466 0 Gruppe B
  Svein Thore Sivertsen Stjernen 1236 0 Gruppe B
  Trond Munkejord OSS 1216 0 Gruppe B
  Bendik Johannesen Stjernen 1066 0 Gruppe B
  Fredrik Grundekjøn Tromsø 0 0 Gruppe B
  Kristoffer Heidar Stjernen 0 0 Gruppe B
  Harald Hærum Luster 0 0 Gruppe B
  Sigurd Ihlen Larvik 0 0 Gruppe B
  Lom Madagov Hamar 0 0 Gruppe B
  Lars-Arne Oldernes Våler 0 0 Gruppe B
  Josef Thorsen Sarpsborg 0 0 Gruppe B
  Martin Thorstensen Porsgrunn 0 0 Gruppe B
  Morten Wangen Lillehammer 0 0 Gruppe B
  Reidar Magne Wangen Lillehammer 0 0 Gruppe B
You can sort the list by clicking the column headers

Group overview:
Group:Gruppe AGruppe BGruppe CTOTAL
Player count:5711285254
Avg. FIDE rating:2066156713001656
Avg. Federal rating:203614479571488